Masz firmę, sporą liczbę pracowników i gigantyczny stos dokumentacji – zobacz, co możesz zmienić, by ułatwić pracę

przez | 21 września 2021
W Rzeczypospolitej mamy sporą liczbę średnich i dużych firm, które nadal się rozwijają, zatrudniają nowych pracowników. W takich firmach każde osiem godzin to praca bardzo dużej liczby osób, muszących między sobą komunikować się, by praca odbywała się sprawnie i bez problemów.

telefon w biznesie
Dużym ułatwieniem w pracy stały się telefony komórkowe, poprzez które można złapać nie jedynie podróżujących dyrektorów zarządzających, lecz i sporo zatrudnionego personelu w terenie. Kolejnym przełomem był rzecz oczywista Internet, który stał się w dzisiejszych czasach podstawą porozumiewania się. Średnie i duże firmy mają silnie rozbudowaną strukturę, czestokroć kilka osób decyzyjnych i plik dokumentów do podpisu lub akceptacji. I w tym temacie także trzeba było znaleźć rozwiązanie. Nareszcie opracowano elektroniczny obieg dokumentów, który stał się doskonałym wyjściem dla ogromnej liczby przedsiębiorstw.

Jeżeli pragniesz odkryć inny tego typu punkt widzenia na podnoszoną w tym poście kwestię, to przeczytaj więcej w omówieniu (https://gmsystem.pl/nx-cam/), które pogłębi Twą wiedzę.

Chyba nikt nie przewidział, iż tak łatwy w obsłudze program, może zaoszczędzić tak wiele czasu.

Na czym polega i w czym może być pomocny elektroniczny obieg dokumentów? Na przykład – na ogół sprawa ma się tak, iż do siedziby danej firmy spływają dokumenty różnorakiej maści (zlecenia, faktury, oferty, rachunki, zwyczajna korespondencja). Przy średnich zakładach do zgromadzenia takich dokumentów i ich posegregowania starczy jedna osoba, przy większych przedsiębiorstwach staje się do dla niej niemożliwe. Taka osoba musi pójść z określonym dokumentem do konkretnej osoby, uzyskać jej akceptację, następnie udać się do księgowości (na przykład – owym pismem jest faktura), oddać do zapłaty. Z kolei następnie taka FV z księgowości idzie do archiwum.

praca przy komputerze

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko pochłania mnóstwo czasu. Elektroniczny obieg dokumentów bardzo to ułatwia i skraca czas do minimum. Dokument jest skanowany, trafia do programu i… w tej samej chwili na laptopa osoby decyzyjnej. Ta akceptuje i druk tunel suszący wędruje dalej. Rzecz oczywista to tylko jedna z funkcji (trzeba wspomnieć o możliwości rejestracji i archiwizacji dokumentów, rozliczania prowizji, obiegu powiadomień, obsługi ofert itd.), lecz w obecnych czasach bardzo istotna.