Marketing relacji wymusza poznanie kontrahenta

przez | 10 lipca 2021
Do tej chwili w marketingu było tak, że wszyscy kontrahenci okazywali się określani w ten sam sposób, więc opcja która do nich docierała okazywała się taka sama. To powodowało, że tylko mała rzesza adresatów oferty okazywała się nią naprawdę zaciekawiona oraz decydowała się na wykorzystanie z niej.

infographic about marketing

Autor: Shawn Campbell
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy ktoś nie posiadał malutkich dzieci, to nie potrzebował pieluch, ani smoczków, identycznie jak ktoś nie posiadający pojazdu nie wymagał opon na sezonową zmianę. Na szczęście eksperci od marketingu szybko się zorientowali, że do każdego kontrahenta należy wyjść z indywidualną ofertą, która będzie jak najmocniej dopasowana do jego wymagań.

Marketing relacji oferuje spore dochodyJeśli nabywamy w jakimś markecie, a do tego jeszcze wyraziliśmy zgodę na otrzymanie karty na punkty, dzięki której mamy szansę dostawać różnorakie prezenty, to market może dokładnie śledzić nasze sprawunki i sprawdzać, co kupujemy. Przez to powie, jakie materiały przeważnie znajdują się w naszym koszyku, a zatem ma szansę zaproponować takie zniżki lojalnościowe, które będą miały te artykuły po które niejednokrotnie przyjeżdżamy. Takie zachowanie to marketing relacji, nazywany inaczej partnerskim, który wymusza na sklepach rzetelne poznanie osobistych wymagań klienta oraz jak najpilniejsze odpowiadanie na nie, przez co będzie on jeszcze mocniej lojalny i zadowolony z propozycji, która istnieje mu proponowana, ponieważ istnieje spore prawdopodobieństwo, że zdecyduje się z niej skorzystać.

Tutaj znajdziesz fascynujące informacje na omawiany temat, zatem jeżeli to zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące, to wejdź na odsyłacz do witryny.

Czytaj dalej

Takie działania dają duże dochody
Choć wykonanie takiego marketingu może się łączyć na początku z przeróżnymi trudnościami, to jednak market szybko odnotuje wymarzone zyski oraz przekona się, że wprowadzenie takiego marketingu było idealną decyzją. Im lepiej będzie się odpowiadało na wymagania kontrahentów, tym większa będzie szansa, że większość sprawunków będą oni wykonywali właśnie w konkretnym markecie, co znacznie przełoży się na jego miesięczne zyski.

Hej, sprawdź to (http://franklincovey.pl/szkolenia/skuteczny-wizjoner-jak-przekonujaco-komunikowac-strategie/), jeżeli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej niesamowitej stronie a przekonasz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Autor