Mam firmę i wybieram się na urlop macierzyński

przez | 13 października 2021
Jeszcze do niedawna przyszłe mamy zakładały własną działalność gospodarczą i to rzeczywiście bardzo dużo matek tak robiło. Czemu? Bo później dostawały spore pieniądze. Ale trcohe się pozmieniało w normach prawnych, jeżeli chodzi o zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza. Obecnie pieniądze, jakie otrzymuje świeżo upieczona matka, która ma działalność gospodarczą, są o wiele niższe. Zasiłek macierzyński to już nie jest kilka tysięcy złotych.

Zakładanie działalności gospodarczej

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación
Źródło: http://www.flickr.com
W 2015 roku ważny jest czas, przez jaki składki były wpłacane i kwota tych składek (sprawdź szczegóły).

Jeśli zainteresował Cię niniejszy artykuł, to koniecznie zobacz również ten odnośnik – świetna witryna też będzie dla Ciebie godna uwagi.

Najwyższe zasiłki macierzyńskie otrzymają te kobiety, które przez rok wpłacały najwyższe kwoty, w innym wypadku wszystko jest przeliczone według określonych norm, przez co zasiłek (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-obliczanie-ekwiwalentu-za-niewykorzystany-urlop-wypoczynkowy-na-przelomie-roku) macierzyński jest o wiele niższy niż w poprzednich latach.

Zakładanie własnej firmy
Jeżeli chcielibyśmy prowadzić swoją działalność gospodarczą to powinniśmy po pierwsze mieć bardzo dobry pomysł. Obecnie nie możemy postawić na kolejną zwykłą kawiarnię, czy na księgarnię. Dziś należy mieć pomysł na to, jak się odróżniać na tle konkurencyjnych firm. A kiedy mamy już pomysł i zrobiliśmy biznes planlub jakąkolwiek prognozę działań, to powinniśmy, po prostu, założyć firmę.

Jednak w naszym kraju kwestia jak założyć własną firmę, jest czymś normalnym. Bo co z tego, że zdaje nam się, że nasz pomysł jest świetny, skoro okazuje się, że nie możemy przekonać do tego zamysłu banku, a w żaden inny sposób nie możemy uzyskać na swoją idee pieniędzy. Co wtedy, czy wtedy również powinniśmy myśleć o tym, by założyć firmę. Czy może raczej musimy mieć już założoną działalność, by wtedy móc pójść do banku.

Jednak, jeśli bank nie będzie chciał udzielić nam kredytu, to, po, co mamy ogółem zakładać działalność gospodarczą. Pytań poza tym, zdawać by się mogło, najistotniejszym, czyli: jak otworzyć firmę, jest jeszcze całe mnóstwo. Niestety, jeżeli nie zaczniemy krok za krokiem, to nie będziemy wiedzieli w jaki sposób to będzie dokładnie w naszej konkretnej sytuacji.

Oczywiście w Urzędach wszystko trzeba wypełniać według pewnego szablonu, ale cała reszta jest zależna jedynie od naszej kreatywności. Warto popytać innych biznesmenów, jak zakładali własne przedsiębiorstwa, na jakich zasadach najsensowniej funkcjonować. To pomoże nam poznać rynek i damy radę odnaleźć najlepszą opcję dla nas przynajmniej początkowo. Więcej na