Malowanki dla najmłodszych

przez | 26 lipca 2021
Wiadomo nie od dziś, że kolorowanki dla dzieci to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu ze swoim dzieckiem. Rysowanie rozwija przecież kreatywność dzieci i zdolność twórczego myślenia. Ostatnimi czasy jednak dzieci spędzają mnóstwo czasu przed monitorem komputera. Trzeba wtedy poszukać alternatywy dla tradycyjnych kolorowanek i podsunąć swojemu dziecku, czyli kolorowanki w zmodernizowanej formie.

Nowoczesne malowanki

komputery

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Plusów kolorowania można wymieniać bez końca. Kolorowanie uczy dzieci różnorodnych nowych zjawisk. Dzieci ( hulajnogi wyczynowe ) poznają w ten sposób otaczający świat, różnorodne osobliwości natury, uczą się jak wyrażać swoje wrażenia i emocje. Wymienione krótko zalety można naturalnie odnieść również do kolorowanek online. Malowanki dla dzieci wypełnia się wirtualnie, za pomocą myszki i klawiatury komputera. Po zakończeniu malowania można taki rysunek zapisać na dysku komputera, wydrukować bądź przesłać mailem do kogoś. Nasze malowanki dla dzieci zawierają często różne pytania otwarte, które dają dzieciom okazję podawania wielu dobrych odpowiedzi. W ten właśnie sposób bohaterowie naszych malowanek zachęcają do wspólnej edukacyjnej zabawy.

Kolorowanki a edukacja (Sprawdź – mapy ścienne)
Kolorowanki dla dzieci online to nie tylko wyśmienita zabawa i idealny pomysł na spędzenie wolnego popołudnia z dzieckiem w deszczowe dni. Badania dowiodły, że dziecko rysując rozwija swoją wyobraźnię i umiejętność kreatywnego myślenia. Malowanie to bardzo dobre wsparcie w nauce pisania liter, ponieważ rozwija grafomotorykę ręki dziecka. Po za tym dzieci rysując poznają kolory, nauczą się nazywać różnorodne obiekty, części ze przyrody i zjawiska natury.

Bezpieczne malowanki online
Maluchy uwielbiają spędzać czas w sieci. Tutaj mają możliwość malowania i grania w różne gierki i darmowe gry dla dzieci. Całe mnóstwo rodziców zadaje pytania czy to odpowiednie środowisko dla swoich dzieci. Należy jednak pamiętać, że współcześnie przestrzeń wirtualna jest naturalnym środowiskiem ludzi, również dzieci. Internet i wirtualne otoczenie daje mnóstwo perspektyw rodzicom w kreowaniu rozwoju własnych dzieci. Korzystając z naszego serwisu rodzice mają pewność, że ich dzieci czytają bezpieczne i edukacyjne treści.