Leasing, jak obliczyć miesięczne obciążenie spłatą rat leasingowych?

przez | 25 listopada 2021
Przedsiębiorcy, by móc prowadzić swoją działalność muszą się przemieszczać, najczęściej samochodem.
Jednak nie wszystkich przedsiębiorców stać na zakup auta ze środków obrotowych (tym bardziej właścicieli firm z krótkim stażem). Co wtedy? Pozostaje im leasing lub kredyt.

Czym się różnią od siebie te dwa pojęcia i jakie mają zalety?
Leasing samochodu opiera się na tym, że właściciel firmy, który dzierżawi auto, wynajmuje go osobie prowadzącej działalność gospodarczą. W związku z powyższym nie kupujemy auta, a w zasadzie „wypożyczamy”. Jest to równoznaczne z tym, że to nie na kliencie spoczywa obowiązek rejestracji, ubezpieczenia itp. Warto zwrócić uwagę na to, iż, po wygaśnięciu umowy leasingowej można odkupić auto, albo wynająć kolejne. Jakie przedmioty można spłacać w formie leasingu? Głównie samochody, specjalistyczne maszyny i urządzenia.

pieniądze w gotówce

Autor: Håkan Dahlström
Źródło: http://www.flickr.com

Przy kredycie jest nieco trudniej. Jeżeli planujemy zakupić samochód, samemu należy zająć się sprzedażą starego.

Ta wskazówka z witryny zapewni Ci to, że odnajdziesz wiele niezwykle ciekawych danych – to nieco innego rodzaju punkt widzenia na tę kwestię.

Również obsługę techniczną i polisę ubezpieczeniową musimy zorganizować osobiście. Dodatkowo, przy kredycie samochodowym procedura jest znacznie bardziej skomplikowana, nakredycie (zobacz pożyczka pod zastaw mieszkania)leasing postrzegany jest jako bardziej dogodny z uwagi na korzyści podatkowe oraz mniejsze formalności. Jeśli hipotetycznie mamy zamiar się dowiedzieć, jakie będzie miesięczne obciążenie spłatą rat leasingowych, pomoże nam to ustalić kalkulator leasingowy. Jego działanie jest zrozumiałe, a funkcjonowanie szczególnie efektywne. Takie narzędzia udostępniają nam wszelkiego rodzaju serwisy, które dostarczają początkującym właścicielom firm wiele interesujących informacji niezbędnych w biznesie. Bieżące wiadomości z rynku, pomocne kalkulatory np. kalkulator odsetek podatkowych (www) albo kalkulator odsetek ustawowych, informacje odnośnie kredytów. To właśnie dzięki takim usprawniającym pracę narzędziom, prowadzenie firmy staje się prostsze.

Po uwzględnieniu wymaganych danych w kalkulatorze leasingowym, wystarczy tylko uruchomić przeliczenie, a a ujrzymy oferty z wielu firm leasing. Warto pamiętać, iż w większości przypadków są to oferty do negocjacji.
Autor