Które konto firmowe założyć? – parę przydatnych informacji dla firm

przez | 24 października 2021
Prowadzenie przedsiębiorstwa wiąże się oczywiście z prowadzeniem spraw natury finansowej. Bez wątpienia finanse są jednym z podstawowych filarów istnienia przedsiębiorstwa. Wiąże się to także ze ścisłą współpracą z bankami. Ciężko sobie bowiem dziś wyobrazić przedsiębiorstwo, które nie posiadałoby własnego konta w banku. Praktycznie jest to nie możliwe, gdyż posiadanie takiego konta jest jednym z wymogów założenia działalności.

Jak wybierać konto firmowe?

Konto dla firmy

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna, najlepsze konto firmowe to takie, za które najlepiej niewiele musowo płacić. Za obsługę konta banki przeważnie naliczają opłaty, jest to bowiem związane z koniecznością realizowania operacji rachunkowych. Obsługa kontraktu może być jednak także bezpłatna i to takich kont szukają w pierwszej kolejności firmy. Dlaczego jest to tak ważne? Przedsiębiorstwa dziennie realizują różne transakcje, zazwyczaj w postaci przelewów. W skali miesiąca może być ich nawet kilkaset. Istotne jest zatem, aby bank gwarantował możliwość ich realizacji po jak najmniejszych kosztach. Jest to tym bardziej istotne, kiedy przelewy są realizowane na zagraniczne rachunki. Koszty takich przelewów zazwyczaj są dużo większe niż w przypadku przelewów krajowych.

Oprócz konta w banku firmy korzystają także z innych produktów bankowych jak chociażby pożyczki czy kredyty, jak również z inwestycji finansowych. W tym przypadku działa zazwyczaj zwykle zasada, że korzystanie z usług i produktów tego typu jest dla klienta bardziej korzystne gdy założył on w tym samym banku konto. Banki o tyle upraszczają wówczas sprawę, że utrzymując rachunek rozliczeniowy firma (oddłużanie firm) może znacznie szybciej dostać pożyczkę albo bez przeszkód założyć lokatę w parę minut. Utrzymywanie konta w danym banku znacznie zatem ułatwia korzystanie z pozostałych produktów w takiej placówce. Na ofertach produktów lojalnościowych korzystają więc obie strony. Dla klienta idzie to w parze z tańszym i szybszym dostępem do wybranych usług, dla banku z kolei jest to większa możliwość ich sprzedaży.

Czy myślisz o bardziej szczegółowym poznaniu rozpatrywanego tutaj wpisu? Jeśli tak, to zweryfikuj stronę (http://raczynski-kancelaria.pl/wspolpraca-informacja), która także na pewno przykuje Twoją uwagę.

Rzecz jasna odpowiadając na pytanie jakie konto firmowe jest najlepsze należy także podkreślić, że powinno być ono dostępne za pomocą dostępnych kanałów – nie tylko przez internet, ale także w telefonie.