Kto się dokształca, ten idzie do przodu. Kto się kształci rozwija się i staje się jeszcze lepszym specjalistą

przez | 27 października 2021
Kto się nie szkoli obecnie, ten zostaje w tyle. Kto nie wyciąga wniosków ze swojego działania, ten nie ma co myśleć, że kiedyś coś się odmieni, a dobre rezultaty tak zwyczajnie przyjdą same. Te dwie dziedziny – szkolenie i wyciąganie wniosków z własnej pracy są niezwykle istotne. Świadczą o nas, jako o osobach kompetentnych, wiedzące do czego zmierzają, świadome swoich celów i następnych wyzwań. Właśnie tacy ludzie także odnoszą największe sukcesy.

zarządzanie czasem

Jak odnaleźć najbardziej korzystne szkolenia, które są w stanie nam w tym pomóc? Odpowiedź wydaje się prosta: Internet.

Jeśli rzuciłeś okiem na opublikowane w tym serwisie materiały, to dodatkowo zerknij na opracowanie, które też prawdopodobnie przypadnie Ci do gustu.

To tam jest pełna baza szkoleń, bardziej i mniej zaawansowanych, dla sprzedawców, dla menedżerów, organizatorów czy trenerów. Z pewnością spotkamy zarządzanie czasem szkolenie tester automatyczny czy z auditu wewnętrznego (Kliknij tutaj). Nie ma kłopotu, ażeby poszukiwać szkoleń w skali całej Polski, ponieważ to co wydaje się odległe (na przykład mieszkamy w Białymstoku, a szkolenie odbywa się we Wrocławiu) niekiedy jest bardziej opłacalne z powodu ceny.

Skoro natomiast nie preferujesz za bardzo podróżować to i to nie stanowi problemu, bo przecież w Twojej okolicy jest z pewnością bardzo dużo różnorodnych szkoleń, na które zdecydowanie warto się udać. Na takich szkoleniach poznasz ludzi podobnych do Ciebie, zobaczysz, że Twoje trudności z danym zagadnieniem wcale nie są takie tragiczne na jakie wyglądają, że to istotnie zwykłe sprawy, które dotyczą wielu osób z Twojej branży. To właśnie jest następny plus tych szkoleń, nie dość, że czegoś przydatnego się możemy nauczyć to ponadto odnajdujemy własne miejsce wśród ludzi o podobnych kompetencjach, dzięki temu jesteśmy w stanie rozwiać wiele wątpliwości, które nas męczą, a do tego podyskutować na branżowe tematy.

szkolenie

Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com

Z innej strony, takie szkolenia gwarantują także feedback, czyli zwrotną informację na temat naszych kompetencji. Czasami niezbędne jest zobaczyć, w którym miejscu jesteśmy, ile trzeba nadrobić, co jeszcze polepszyć, jaką umiejętność, żeby była jeszcze lepsza. Niekiedy bowiem nie wiemy, w którym momencie się znajdujemy, tymczasem tego typu szkolenie, to wspaniały sposób na porównanie się z pozostałymi osobami. Nie rywalizacja, a spokojna merytoryczna analiza własnych kompetencji i zdolności.