Kształtuj swój wizerunek przy pomocy kampanii PR.

przez | 5 października 2021
Obecnie coraz więcej firm ma ukształtowaną swoją politykę public relations. Są coraz bardziej świadomi kształtowania relacji ze swoim otoczeniem. Rozumieją jakie to ważne dla nich. Często skutecznie przeprowadzona kampania pr zamienia się na wymierne efekty dobrej prasy przyciąganie nowych kontrahentów. Szczególnie marki z górnej nie mogą pozwolić sobie na zaniedbywanie kontaktów z mediami, partnerami, bankami, czyli wszystkimi tymi, którzy są w stanie wszelakimi metodami wpłynąć na wizerunek producenta. Raz zszargane dobre imię trudno jest prawie niemożliwe do odzyskania. Zwłaszcza opinia publiczna, ocenia każdy ruch bardziej szczegółowo.

Konferencja Sanitec KOŁO 03.03.2011r. Sąd konkursowy

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
Najsprawniejszym sposobem dotarcia do podmiotów, które powinny być na bieżąco z naszymi celami są media społecznościowe. Dziś już sama pras nie wystarcza.

Jeżeli objaśniana problematyka jest dla Ciebie użyteczna, sprawdź oprócz tego więcej treści na ten temat (https://www.programylojalnosciowe.pl/oferta/programy-lojalnosciowe-dla-klientow-b2c/) tutaj – te informacje także nie mogą pozostać pominięte.

Chyba nie ma osoby, która nie wiedziałaby, czym jest Facebook, a i osób pozostających nieczułych na jego uroki, każdego dnia pozostaje coraz mniej. Portal społecznościowy zrzeszający setki tysięcy ludzi z całego świata, bije rekordy popularności. Już dobrych kilka lat temu odkryli go również fachowcy od komunikacji. Jego użyteczność nie nastręcza większych problemów, dlatego skoro tak świetnie sprawdza się wśród takiej ilości prywatnych użytkowników, dlaczego nie miałby sprawdzić się w firmie? Profil marki na Facebooku to fragment prowadzonej kampanii media relations. Praktycznie każda firma posiada swój profil na kilku portalach społecznościowych, z których kontaktuje się z innymi.

Mimo że są to niebagatelne elementy działań firm zajmujących się kształtowaniem wizerunku, nie można zapominać o kontaktach międzyludzkich. W tego typu działaniach dobrze sprawdzają się uprawiane zwykle z namaszczeniem polityków konferencje prasowe, które mają zapewnić im jak najwięcej cytowani w mediach ogólnopolskich. Radzimy również nie rezygnować z takich działań, ponieważ nic tak nie powoduje dobrego zrozumienia przekazu niż wymiana poglądów bezpośrednia. O tym, że właściwie przeprowadzony PR spełnia swoją funkcję nie trzeba nikogo przekonywać. Ważne tylko, aby szły za tym nie tylko słowa, ale i właściwe czyny, ponieważ podmioty otoczenia mają to do siebie, że lubią weryfikować swoich kontrahentów. A dla konkurencji nie ma nic fajniejszego, niż znaleziony trup w szafie, z którego ciężko się wytłumaczyć.