Kremowanie ciał, alternatywa dla ludzi, którzy nie pragną posiadać miejsca na cmentarzu.

przez | 25 listopada 2021
Bez wątpienia coraz ogromniejszą popularnością cieszy się kremacja zwłok. Posiada ona zarówno zwolenników i przeciwników, jednakże obserwując ilość zakładanych instytucji obejmujących kremację, można śmiało powiedzieć, że wzrasta grupa zwolenników. Czym jest właściwie kremowanie zwłok? Jest to odprawienie pogrzebu, w którym chodzi o spalenie ciała.

Współcześnie stosuje się do niej profesjonalnego pieca kremacyjnego, mającego dwie komory przynajmniej. Jest on tak zrobiony, że osoby będące na pogrzebie mogą, jeżeli tylko chcą oglądać wprowadzanie do niego zwłok. Sam proces kremacji zawiera bardzo dużo etapów, a finalnie rodzina zmarłego dostaje urnę z prochami. Profesjonalne usługi

Krematoria na dzień dzisiejszy są bardzo rozpowszechnione. Każde województwo może poszczycić się paroma miejscami, jakie przeprowadzają transport zwłok a także ich kremację. Na dzień dzisiejszy powstało ich niemal dwadzieścia.

Kremacja ciał

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com

Skąd się bierze popularność takiej formy pochówku? Przede wszystkim wygrywają względy finansowe, cmentarze są zapełnione, nie ma na nich miejsca, a na dobrą sprawę taniej a także prościej przetrzymywać urnę, niż pamiętać a także utrzymywać groby (trwały nagrobek Wrocław). Krematoria są szczególnie atrakcyjne wśród młodego pokolenia, jakie nie ma żadnych historycznych wspomnień z paleniem zwłok.

Proces spalania zwłok to koszt pomiędzy 600 a 750 złotych, specjalnym kosztem jest suma trumny kremacyjnej (od 400 zł) i zapłata za miejsce w kolumbarium, które związane jest od miejscowości. Też za transport trzeba uiścić opłatę, ceny uzależnione są od firmy transportowej. Na chwilę obecną całkowity koszt kremacji jest zdecydowanie mniejszy, niż wielkość kosztów za pogrzeb (http://www.fotoporcelana.net) tradycyjny oraz pielęgnowanie grobu. Artykuł dzięki uprzejmości: Memento

Statystyki pokazują, iż na chwilę obecną co trzeci pogrzeb w Europie to kremacja zwłok, jej zwolennicy mówią, iż jest to metoda pogrzebu tania, estetyczna, sanitarna oraz przyjazna dla otoczenia. Nie można więc ukryć, że będzie miała coraz więcej popleczników, gdyż jej zalety mówią same za siebie. To, co ziemia wytwarza przez 20 lat krematoria dokonują przez maksymalnie parę godzin.