Krach na rynku mieszkaniowym?

przez | 3 września 2021
Przełom 2011/2012 to czas obniżek cen na rynku budownictwa. Tańsze są mieszkania obrocie wtórnym i pierwotnym, mniej zapłacimy też za budownictwo jednorodzinne. Niezależnie, czy w grę wchodzi Poznań czy Katowice, sprzedaż mieszkań dotyka krach. Stabilny poziom kosztów za m2 występuje jedynie w niektórych modnych dzielnicach większych miast . Analogicznie jest w subrynku mieszkań z wyższej półki.

apartament z tarasem

Autor: Tomtom Suites
Źródło: http://www.flickr.com
Sytuacja na rynku budownictwa jest wywołana znikomym popytem. Ten z kolei wynika obecnie z zaczynających się wakacji. Patrząc ogólnie odpowiedzialne za to są niekorzystne warunki kredytowe i rozhulana liczba inwestycji – silna saturacja rynku. Analizując ogólne statystyki cen, da się wychwycić, że województwem, w którym najmniej spadają ceny, zostało mazowieckie. Nawet gołym okiem widać to, gdy po wpisaniu w wyszukiwarkę „nieruchomości mazowieckie” dostajemy niezmiennie jednakowe ceny drogich osiedli.

Autor: krakow4u.pl

nieruchomości apartamentowe w tym przypadku znacząco zawyżają średnią, gdyż nieustannie występuje niezły popyt na lokale w bogatszych osiedlach stolicy. Bardzo popularne są prestiżowe części miasta, takie jak Ursynów i Bemowo.

Jeżeli masz pewność, że informacje na opisywany wątek będą dla Ciebie przydatne, to wejdź na proponowany wpis (http://malesapd.pl/), który niewątpliwie takie wiadomości ma.

W nich sprzedający zatrzymali ceny na jednym, a nawet odrobinę wyższym niż kiedyś, poziomie. Jeśli chcesz kupić tańsze mieszkania Warszawa ma w ofercie naturalnie również zwykłe budownictwo, dostępne w dużej części metropolii.

Zadajecie sobie pewnie pytanie, czy to idealny moment, by sprawić sobie własne cztery kąty? Raczej tak. Eksperci dodają jeszcze, że tendencja zniżkowa ma szanse utrzymywać się nawet do końca roku. Należy zatem przemyśleć wstrzymanie się z decyzją, śledząc dokładnie statystyki rynku budowlanego.

Jeśli masz chęć poznać więcej informacji na tego typu temat, to wejdź na ten link – jest tutaj bardzo świeża wiadomość odnośnie tej problematyki.

Szczególnie możesz liczyć na gwałtowniejsze obniżki na rynku wtórnym i willowym.

Źródło: