Korzyści zdjeć 360 stopni ze względu na możność oglądania towaru z każdej strony

przez | 10 lipca 2021
W minionych latach sprzedaż poprzez e-sklepy oraz aukcje www wzrosła w Polsce o kilkadziesiąt procent. Kupujemy w sieci coraz chętniej i coraz więcej, przez co sklepy oraz zakłady pracy sprzedające w Internecie nadal świetnie się rozwijają.

Warto zauważyć, iż jesteśmy jako konsumenci coraz bardziej wybredni. Wynika to oczywiście z faktu, iż mamy dostęp do licznych produktów i chcemy aby nabywane przez nas produkty były jak najbardziej korzystne pod względem ceny i jak najlepsze. W związku z tym sklepy Internetowe albo też aukcjonerzy, bezustannie przebijają się w tym, jak zaprezentować i zareklamować swój towar (rekomendowany hurt towaru z Chin). Dlatego fotografia 360 w ostatnich latach rozwija się tak szybko. W szczególności pozwala ona na zdecydowanie lepsze przedstawienie produktu.

Opcja obrócenia towaru z każdej strony, sprawdzenia każdych jego krawędzi oraz ścian, obejrzenia go pod każdym kątem jest zdecydowanie bardziej satysfakcjonująca dla klienta w stosunku do zdjęć tradycyjnych.

fotografia

Autor: Max Braun
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej zdjęcia 360 doskonale przedstawiają wszystkie zalety produktu, pozwalają na sprawdzenie chociażby takich elementów jak tabliczki znamionowe bądź nadruki. Szczególnie pomocne są takie zdjęcia podczas sprzedaży odzieży, gdzie można na jednym zdjęciu sprawdzić przód, część tylną, boki oraz spód i górę określonego ubrania. Dzięki fotografiom 360 można znacznie lepiej i bardziej atrakcyjnie dla klientów zaprezentować towar, który się posiada – oferta

Warto również zauważyć, że ogromne znaczenie ma jakość zdjęć w przypadku, gdy pragniemy jakiś towar sprzedać. Im wyższa jest jakość, tym naturalnie towar: sprawdź ceny sprzeda się w szybszym czasie, dlatego że będzie bardziej atrakcyjny dla klienta. Jakość aktualnych zdjęć 360 jest już bardzo wysoka, większość sklepów internetowych już teraz wybiera przejście wyłącznie na zdjęcia obrotowe.

Zresztą nie ma w tym nic nadzwyczajnego, albowiem to rynek wymusza na właścicielach sklepów internetowych to, aby przedstawiali swoje towary w jak najlepszy sposób. Jeżeli chcą współzawodniczyć ze sklepami prowadzonymi stacjonarnie czymś więcej niż tylko ceną, to muszą przede wszystkim zdecydować się na jak najbardziej profesjonalne ukazanie zalet towaru, który sprzedają.