Kim jest aktuariusz i jakimi ważkimi sprawami się zajmuje?

przez | 2 listopada 2021
Aktuariusz jest to osoba, która zajmuje się fachowym obliczaniem ryzyka oraz także wartości bieżącej rozlicznych projektów skarbowych, szczególnie takich, które są obarczone jakimś ryzykiem bądź też przynależą do projektów długoterminowych. Aktuariusz to fachman i fachowiec, jaki jest dokładnie związany z branżą finansów, ubezpieczeń bądź też planów emerytalnych.


, kalkulacją ryzyka (rynkowe, operacyjnego, ubezpieczeniowego bądź też kredytowego), pełni dodatkowo niezwykle wiele innych istotnych funkcji.

Jeśli ktoś pragnie pracować w zawodzie aktuariusza to niewątpliwie musi przejść wyśmienite szkolenie i pozyskać konieczne wykształcenie i wysokie kwalifikacje. Niezbędne jest oczywiście zdobycie wyższego wykształcenia na odpowiedniej uczelni oraz konkretnym kierunku studiów, prócz tego konieczne jest też zaświadczenie o niekaralności, oraz także udokteż (witryna w tym temacie)towany staż, który trwał przynajmniej dwa lata. Niezbędne jest także pozytywne zdanie egzaminu aktuarialnego. Egzaminy takie odbywają się obecnie co dwa lata i składają się z różnych bloków tematycznych, takich jak matematyka pieniężna, statystyka, matematyka zabezpieczeń na życie, prawdopodobieństwo, matematyka przeróżnych pozostałych ubezpieczeń płatniczych, majątkowych i osobowych. Jak więc widać droga do tego fachu jest faktycznie długa a także niełatwa. Ktoś kto chce wykonywać pracę jako aktuariusz bezsprzecznie musi poświęcić dużo czasu na pilną naukę, a także cechować się pewnymi określonymi cechami i zaletami, takimi jak dokładność, skrzętność, zaangażowanie, pracowitość i niemało innych. Jednak męcząca praca i nauka na pewno pomoże komuś w spełnieniu tego celu.

Zapewne przyda Ci się moja witryna (http://www.mega-pol.com/6,13,wyburzenia.html), jeśli masz zamiar przeczytać dużo wiadomości na ten temat. Zachęcamy zatem, byś wszedł w ten link.

Należałoby napomknąć, że aktuariusz jest teraz zawodem ogromnie opłacalnym i dochodowym, bez trudu można też znaleźć pracę w tym zawodzie, co zapewne jest obfitą zaletą.