Kilka słów o felgach. Jakiego typu dobrze jest stosować? Które się dobrze sprawują? W jaki sposób o nie dbać?

przez | 10 lipca 2021
Popularność felg aluminiowych rośnie w bardzo szybkim tempie i stanowi to bardzo pozytywne zjawisko. Nie znaczy to natomiast, że jest to jedyne słuszne rozwiązanie dla naszego samochodu. Standardowe “stalówki” ciągle mają mocne strony, o których nie powinniśmy zapominać.

felgi

Autor: Nikita Novozhilov
Źródło: http://www.flickr.com
Różnica między obręczami ze stali jak i tymi wykonanymi ze stopów aluminium, która dostrzegalna jest od razu to wygląd. Żaden entuzjasta tuningu wizualnego nie będzie mógł obejść się bez dobrze dobranych felg aluminiowych do swojego samochodu. Takie koła sa w stanie odmienić każde zaniedbane auto w pojazd siejący zachwyt innych użytkowników dróg. tutaj felgi stalowe przegrywają z kretesem. Tradycyjne stalowe obręcze mają inne zalety, które dają im niezmienne miejsce w sercach ogromnej rzeszy kierowców. Są to głównie niska cena zakupu takich kół oraz łatwość naprawienia. Tańsze typy felg aluminiowych coraz częściej dorównują swą ceną, lecz nadal nie mogą poszczycić się taką samą trwałością.

Może Cię też zainteresować:

Nawet jak już przydarzy nam się popsuć felgę, w takim zakresie iż potrzebuje ona napraw, stalową obręcz można zazwyczaj zreperować za pomocą kilku mocnych uderzeń młotkiem. Nie można tego samego powiedzieć o droższym rodzaju felg, gdzie proces naprawy jest nieporównywalnie pracochłonny oraz wymagający specjalistycznego wyposażenia warsztatu. Pozycja felg stalowych osłabia się coraz bardziej, lecz dopóki póki wciąż będziemy mieli na naszych drogach wyrwy i zbyt wysokie krawężniki, wciąż będą jedynym dobrym rozwiązaniem dla wielu kierowców. ochrona – strona polecana w temacie

Autor: Listener42
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby nasze felgi były w jak najlepszym stanie trzeba o nie dbać, świetnie nadaje się do takich rzeczy preparat do czyszczenia felg. Niektóre osoby uważają, iż kosmetyki samochodowe stosowane są tylko w środku auta, natomiast jeśli chcielibyśmy zachować najwyższą jakość felg, musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Przez to nasze felgi będą lśnić, a nie ma chyba nic przyjemniejszego dla posiadacza samochodu, kiedy ktoś chwali jego samochód. Tego typu środki występują w wielu sklepach – stacjonarnych, jak i w Internecie, nie ma więc trudności, aby je zakupić.

Poczytaj również: