Kilka przydatnych informacji o obsłudze komputera

przez | 26 lipca 2021
Jak zrobić zrzut ekranu? Tego rodzaju pytanie pojawia się niejednokrotnie w zapytaniach wpisywanych w wyszukiwarkę internetową. Nie jest to zadanie, które musi przerosnąć nasze możliwości. Na forach można znaleźć odpowiedź na to, jak zrobi to w poprawny sposób. Jeśli tylko poznamy sposób, zrzut przeprowadzimy w kilka minut.

Pisanie na klawiaturze

Autor: Rainer Stropek
Źródło: http://www.flickr.com

Nauka pisania na klawiaturze zajmuje trochę więcej czasu. Bardzo szybkie pisanie na klawiaturze komputera jest bardzo ważne w pracy biurowej. Tam praca z komputerem jest rzeczą naturalną. Trzeba mieć tego świadomość, wybierając ten typ pracy. Pisać szybko na klawiaturze komputera można na dwa sposoby. Można się tego wyuczyć w sposób naturalny bądź skorzystać z programów, które to zdecydowanie upraszczają. Jednym z nich jest ogólnie znany Mistrz Klawiatury. Jest on szeroko dostępny w sieci internetowej. Wystarczy tylko go ściągnąć, i potem korzystać z niego w wolnej chwili. tego rodzaju kurs składa się z kilku do kilkunastu lekcji, które mają za zadanie wykształcić w nas bardzo naturalne odruchy, które przyśpieszą nasze pisanie. Dzięki temu podczas używania klawiatury korzystamy z jak największej liczby palców. Tutaj skryta jest tajemnica szybkości.

Tło pulpitu

Autor: joergermeister
Źródło: http://www.flickr.com

Jak zrobić zdjęcie (odnośnik do serwisu) pulpitu? Informacji na ten temat musimy szukać w ogólnie dostępnej sieci internetowej. To istna kopalnia wszelkiej wiedzy, również na tego typu tematy. W czasie poszukiwania dowiemy się na przykład tego, co to jest właściwie obraz pulpitu a także jego zrzut. Wykonanie zdjęcia naszego pulpitu składa się z czterech etapów (przejdź na stronę), które są bardzo podobne, do tych kroków, które towarzyszą przy robieniu zrzutów ekranu. Przede wszystkim pierwsze, co trzeba wykonać, to nacisnąć klawisz print screen. Potem wkleić, to co pozyskamy, do edytora graficznego. Potem nie zostaje nic innego, jak dokonanie zapisu danego pliku. Tylko na samym początku zrzut pulpitu może się wydawać zagwozdką, której nie będziemy w stanie pokonać. Zaglądając na specjalistyczne fora tematyczne jak i te, które proponują pomoc zobaczymy, że nie jest to bynajmniej przedsięwzięciem przerastającym nasze możliwości. Musimy jedynie poznać metodę jak również odpowiednio ją zastosować, by pozyskać to, czego chcemy. To niezmiernie proste. Z całą pewnością warto wiedzieć jak zrobic zrzut ekranu czy zdjęcie (czytaj resztę pod adresem) pulpitu.