Każdy z nas może pomóc – sprawdź, w jaki sposób przekazać 1 % swojego podatku?

przez | 10 lipca 2021
Pomaganie innym to niezrównanie istotny element naszego powszedniego życia. O ile nie sprawia nam trudności pomoc bliskim, ponieważ zawsze możemy im pomóc podczas remontowania mieszkania czy pożyczyć albo nawet dać niewielką kwotę, jeżeli tylko budżet nam na umożliwia, o tyle nie zawsze wiemy, w jaki sposób udzielić wsparcia innym osobom. A jest na to naprawdę prosty sposób – można dać 1 procent własnego podatku robiąc rozliczenie roczne, do jakiego każdy podatnik jest zobowiązany. Co dokładnie należy zrobić?

1% podatku

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Cała czynność jest nieskomplikowana oraz nie powinna sprawić trudności nawet podatnikowi rozliczającemu się po raz pierwszy w swoim życiu. Starczy bowiem, iż w zeznaniu podatkowym, jakie uzupełnia, w odpowiednim miejscu wpisze numer – nowa oferta – scenariuszzycia.pl/cykle-numerologiczne/ – KRS określonej organizacji. Jeśli rozliczeniem zajmuje się inna osoba, trzeba jej zapisać taki numer, by wiedziała, jaki rachunek bankowy podać w tej rubryce. Czym jest numer – kliknij tutaj: scenariuszzycia.pl/portret-numerologiczny/ – KRS? Jest numerem wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, jaki przydziela się wszystkim organizacjom czy instytucjom. By sprawdzić wykaz organizacji wymagających wsparcia finansowego, dobrze jest odwiedzić portal internetowy Ministerstwa Pracy. Tam udostępniony i bezustannie aktualizowany jest taki wykaz, zatem decydując się na jedną z organizacji z tego spisu, będziesz pewny, iż pieniądze trafią na odpowiedni rachunek. By wszystko zostało przeprowadzone według procedur, trzeba w określonym terminie zanieść swoją deklarację bądź w terminie dokonać korekty, gdy znalazły się jakieś błędy. Mamy na to dwa miesiące, w innym wypadku wpisana organizacja nie otrzyma od nas wsparcia gotówkowego. Organizacja może uzyskać informację, kto dał jej pieniądze, jeśli podatnik wyrazi na to zgodę zakreślając właściwie okienko w deklaracji podatkowej – więcej w tym temacie.

chcę przekazać 1% podatku

Autor: Andrew Fysh
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz już masz orientację, jak przekazać 1 % podatku. Każdego roku można to zrobić wyłącznie dla jednej, wskazanej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Możliwe, iż ktoś już prosił cię o wsparcie na określoną organizację, jeśli nie, możesz samodzielnie poszukać instytucji, której konto chcesz chociaż w ten niepotrzebujący wysiłku sposób zasilić. Za rok możesz zdecydować się na inną grupę osób, które także wymagają pomocy, bo takich organizacji jest w kraju nadzwyczaj dużo.