Jakimi sposobami można legalnie pozbyć się samochodu, który nie nadaje się do dalszego jeżdżenia.

przez | 9 listopada 2021
Jazda pojazdem który będzie miał nieodpowiedni stan techniczny nie jest dozwolone i skutkować może zabraniem dowodu. Ale w pierwszej kolejności jest bardzo niebezpieczne, i dla kierowcy i dla innych samochodów. Jeśli będzie taka możliwość, to pojazd można naprawić, aby mógł jeszcze jakiś czas służyć, lecz czasami staje się to zupełnie nieopłacalne.

Złom

Autor: That Hartford Guy
Źródło: http://www.flickr.com
Jest tak zwłaszcza przy starszych samochodach, w jakich koszty wielu napraw przewyższają ich wartość, i w takich przypadkach pojazd należy wyłączyć z ruchu. Niestety w obecnym czasie nie można zrobić tego w taki sposób, że się auto porozkłada na fragmenty, jedyny legalnym sposobem będzie sprzedaż takiego samochodu do stacji demontażu lub złomowania. W takich przypadkach kierowcy często pytają, co będzie bardziej opłacalne dla nich, to znaczy gdzie uda im się uzyskać większą sumę pieniędzy. Przeważnie odrobinę więcej dostać można na stacji demontażu, lecz jeśli będzie się dobrze szukać, to bez problemów znajdzie się również autozłom Krosno, jaki zaproponuje bardzo podobną sumę.

Jeżeli wyjdzie, że pojazd musi zostać skasowany i wyszuka się firmę, jaka to zrobi, to będzie trzeba pozałatwiać wszystkie formalności, jakich na szczęście nie jest dużo.

Jeśli masz chęć uzyskać dodatkowe materiały na prezentowany temat, to sprawdź proponowane www, które posiadają także dane na podnoszone zagadnienie – wejdź zatem tu.

Tak naprawdę złomowanie Gniezno sprowadza się do odbioru pojazdu, niektóre firmy posiadają własny transport i mogą odbierać wraki prosto od właścicieli. Jeśli mówimy o dokumentach, to konieczne jest przekazanie przede wszystkim dowodu rejestracyjnego oraz umowy zakupu. Jeśli pojazd będzie zarejestrowany na firmę, to trzeba jeszcze dostarczyć dokumenty z tym związane.

Autozłom Toruń nie pobiera żadnych opłat za zezłomowanie starych pojazdów, chyba że waga auta (Power EV – ładowanie pojazdów elektrycznych) będzie niższa niż ta wpisana w dowodzie rejestracyjnym. Wtedy dopłaty mogą sięgać nawet kilkunastu zł za każdy kilogram, którego brakuje. Po pozałatwianiu spraw formalnych były właściciel dostaje dokument o przyjęciu samochodu do demontażu i unieważnienie karty pojazdu, tablic i dowodu rejestracyjnego.