Jakim sposobem zmniejszyć płacone rachunki za energię gazową czyli plusy i minusy zmiany dostarczyciela gazu.

przez | 10 lipca 2021
Jednym z trzech głównych mediów, jakie podłącza się do większości mieszkań oraz domów, jest gaz. Wprawdzie spora część gospodarstw domowych rezygnuje z niego, ograniczając się do wody i prądu, ale nadal większość rodzin z niego korzysta. Jeszcze do niedawna wszyscy którzy korzystali z tego medium byli skazani na warunki, jakie ustaliło PGNiG, jednak od pewnego czasu klienci mają możliwość związania się ze swoim dostawcą.

gas

Autor: Papa Pic
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście wybrana firma musi mieć podpisaną umowę na dystrybucję gazu, jednak będzie to niezależny podmiot, sam ustalający ceny i zasady dystrybucji. Niekiedy cenniki są zróżnicowane na pory doby, i w takim przypadku dla niektórych osób zmiana może być bardzo opłacalna, choć tak naprawdę ceny dla klientów wyglądają na podobnym poziomie (zobacz fakty). Sama zmiana sprzedawcy gazu nie jest trudną procedurą, ponieważ starczy wypowiedzieć dotychczasowe zobowiązanie i zawrzeć nową z nową firmą. Zmiana taka jest zupełnie bezpłatna, nie ponosi się za to dodatkowych kosztów, a także nie będzie powodować przerw w dostawie gazu lub konieczności modyfikowania instalacji.

W praktyce, żeby zmienić dostawcę gazu, dobrze będzie upoważnić wybranego sprzedawcę do wystąpienia w naszym imieniu. Wówczas całością spraw już się on będzie zajmował, czyli wypowie umowę z obecnym i zapłaci kaucję która zagwarantuje ciągłe dostawy. Same przenosiny trwają kilka tygodni, i po upływie tego czasu wszystkie rozliczenia będą już dokonywane z nową firmą.

Popatrz – przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie kolejne hiperłącze do źródła. Tam wyszukasz wiele szczegółowych informacji na zaprezentowany tu temat.

O ile oczywiście nowy sprzedawca podpisze całościową umowę na dostawy energii gazowej. W takim przypadku klient dostanie tylko jedną umowę, i za dystrybucję, i za zużycie. Jeśli jednak umowa będzie obejmowała jedynie usługę sprzedaży, to będzie jednak trzeba opłacać dwie faktury (firma handen). Mimo, że obecnie możliwości zamiany dostawcy są całkiem spore, to niewielu ludzi na razie się na to decyduje.

Nie ociągaj się – jeśli zaintrygowały Cię ciekawe wiadomości, to wejdź w podany link i czytaj jeszcze (http://www.purevent.pl/serwis-wentylacji-klimatyzacji/) nowy opis.

Jeśli ktoś jest będzie zainteresowany, to powinien szczegółowo porównać taryfy i być może uda mu się znaleźć taką, która mu obniży rachunki. Natomiast jeśli zmiana operatora nic nowego nie będzie wnosić, to należy się porządnie zastanowić, czy opłaca się w to angażować.