Jakim sposobem rozliczyć podatek online. Rady

przez | 10 lipca 2021
W jaki sposób rozliczyć PIT? Rozliczanie podatku PIT to doroczna bolączka wielu rodaków. Musimy jednakże o tym pamiętać, żeby później nie mieć kłopotów z urzędem fiskalnym. Jak rozliczyć PIT przez sieć internetową? Gdzie znaleźć wniosek PIT? Poniżej odnajdziecie przewodnik, jak rozliczyć podatek PIT. Dowiecie się też, kiedy uzyskacie zwrot podatku, a także jakie są najczęstsze omyłki przy wypełnianiu PIT-u.

Do końca kwietnia musimy wypełnić jak też dostarczyć zeznanie podatkowe.

Odkryj kolejne tego typu bardzo użyteczne źródło informacji na opisywany temat – kliknij tutaj oraz poznaj więcej w tekście (http://www.gaster-sol.pl/pl/o-soli/historia-soli).

Wiemy o tym świetnie, bo co roku data jest taka sama. Jednak połowa z nas obliczanie PIT 37 zostawia na ostatni moment. W urzędach skarbowych najogromniejsze kolejki za każdym razem tworzą się w ostatniej połowie kwietnia. Odkładając, a następnie wypełniając arkusz w pośpiechu, narażamy się na stres oraz omyłki, o jakie bardzo łatwo. Najczęściej zapominamy o podpisie. Wówczas urząd przyzywa nas do jego dopełnienia i trzeba się fatygować po raz drugi. Mylimy także NIP zakładu pracy ze swoim NIP-em. Pamiętajmy, że możemy wpisać w zeznanie po prostu własny PESEL. Niekiedy gubimy się w tabelkach i mylimy rubryki, przykładowo dochód i przychód.

wypełnij druk

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Dosyć częstym błędem jest także zaznaczanie przez małżonków opcji, że rozliczają się wspólnie, w czasie gdy jedno z nich, prowadząc przedsiębiorstwo, powinno odprowadzać podatek (czytaj też rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron wzór) liniowy. Kolejek na razie nie ma, zatem warto z tego skorzystać. Przesyłając zeznanie już teraz, możemy spodziewać się, że rychło uzyskamy zwrot podatku. To, jak prędko dostaniemy pieniądze, zależy od wielu czynników: okresu złożenia PIT 37, sposobu, w który to zrobimy oraz podania lub nie podania numeru konta bankowego. Najprędzej zwrot uzyskają te osoby, jakie złożą zeznanie możliwie szybko, drogą elektroniczną jak też podadzą swój numer konta bankowego. Mogą się oni spodziewać pieniędzy w czasie około dwóch tygodni. Częstokroć zwrot przychodzi prędko, po kilku dniach.

Rozliczenie podatku przez sieć internetową jest bardzo łatwą formą realizacji tego kłopotliwego do tej pory obowiązku. Dzięki temu, iż można deklarację wysłać drogą elektroniczną, unikniemy kolejek w urzędach podatkowych a także pocztowych oraz mamy pewność, że deklaracja była wypełniona poprawnie. Po pierwsze szczędzimy czas, można to uczynić w każdej chwili w domu. Wymogiem jest posiadanie komputera z dojściem do internetu. Musimy też zainstalować odpowiednią wtyczkę, która umożliwia nam dokonanie tego rozliczenia. Podczas wpisywania danych system poprowadzi nas „za rękę”, kroczek po kroczku, podkreślając potencjalne błędy, a również przeliczy za nas część merytoryczną blankietu, zatem poprawnie policzy podatek od uzyskanego dochodu.