Jakim sposobem najsprawniej przeprowadzić dzień szkoleniowy?

przez | 16 sierpnia 2021
Jeżeli uważasz, iż masz ponadprzeciętną wiedzę na jakiś ciekawy temat, przykładowo umiesz pozycjonować strony internetowe bądź jesteś mistrzem w nawiązywaniu kontaktów, bez dwóch zdań powinieneś zastanowić się czy może czymś OK nie byłoby zorganizowanie szkolenia. W końcu fakty są takie, że na szkoleniach jak najbardziej można zarobić niemałe pieniądze. Wychodzę z tego założenia, iż na własnej wiedzy trzeba próbować zarabiać. Szczególnie, że ostatnio w Polsce łatwo zauważyć spory popyt na najróżniejsze szkolenia.

Polacy wiedzą, że solidne szkolenia są niemalże na wagę złota. Moim zdaniem sytuacja jest taka, iż jeżeli mamy wiedzę, a na dodatek jesteśmy osobami przebojowymi, bez wątpienia musimy poszukiwać własnej szansy. Akurat co do tego ogólnie nie mam najmniejszych wątpliwości. Tydzień temu nawet brałem udział w szkoleniu dot. prowadzenia biznesu – muszę otwarcie przyznać, że całkiem sporo się dowiedziałem. Dobrze, co w takim razie trzeba robić, aby bez żadnego kłopotu móc zorganizować szkolenie?

sala szkoleniowa

Autor: Peter Kofler
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, trzeba wiedzieć, że początkowo czymś ważnym są sale Synergy Trainings – a więc powinniśmy wynająć jakąś salę, ponieważ gdzieś przecież słuchacze chcą szkolić się w odpowiednich warunkach. Co prawda w sumie słyszałem o interesujących szkoleniach, które były organizowane w restauracjach, lecz sądzę, iż tak naprawdę to nieodpowiedni pomysł.

Aby uzyskać nowe informacje na omawiane zagadnienie sięgnij po więcej – one z pewnością też Cię zaintrygują. Zobacz to na własną rękę.

Według mnie fantastycznym miejscem dla chcących zorganizować bardzo dobrą konferencję jest większe miasto – bo relatywnie łatwo do niego dojechać. Chociaż pewnie na naszym szkoleniu pojawią się wyłącznie osoby z miasta. W końcu jeszcze nie mamy renomy.

Trzeba również wspomnieć, iż czymś niezmiernie ważnym jest to by w żadnym razie nie myśleć, że nasze szkolenie tak jakby samoistnie się wypromuje. Czyli musimy w umiejętny sposób podchodzić do tematu reklamy spotkania. Według mnie doskonałym rozwiązaniem jest chociażby otworzenie witryny internetowej, a jeszcze do tego umieszczanie reklam w takich miejscach, które w jakiś sposób traktują o branży, w której się specjalizujemy. Czyli podsumowując – organizacja własnego szkolenia to fantastyczny pomysł. Nie powinieneś tego zepsuć!