Jakie składki do ZUS powinni płacić właściciele firm?

przez | 30 października 2021
Zakładając własną firmę, każdy decydujący się na taki krok bierze na siebie pewne obowiązki. Do obowiązków tych należy między innymi konieczność opłacania składek w ZUS.

pieniądze

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
ZUS przedsiębiorców to podstawowy obowiązek każdego przedsiębiorcy (ile wynosi zus przedsiębiorców). Składki ZUS są różne w zależności od tego, czy dopiero dopiero zakładamy swoją działalność, czy też istnieje ona od jakiegoś czasu. ZUS przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają własną działalność jest niższy, zwiększone składki ZUS zobowiązane są opłacać firmy, które działają już od jakiegoś czasu. Niezależnie jednak od tego, czy działalność dopiero zakładamy, czy też kontynuujemy zobowiązani jesteśmy opłacać składki na ubezpieczenie rentowe, emerytalne, wypadkowe i zdrowotne. Każdy przedsiębiorca ma prawo zdecydować jedynie, czy chce opłacać składkę chorobową. W sytuacji osób, które dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą mniejsza wysokość składek obowiązuje przez okres dwudziestu czterech miesięcy od założenia działalności. Przywilej ten nie dotyczy artystów, twórców, osób, które są współpracownikami jednoosobowych spółek mających ograniczoną odpowiedzialność oraz osób, które są wspólnikami spółki komandytowej, partnerskiej lub jawnej (CenaBiznesu).

praca

Autor: TAHRD NTNU
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwój każdej firmy wymaga od posiadacza nakładów finansowych. Co jednak mogą zrobić ci, którzy nie mają wystarczająco dużych środków, by zainwestować w powiększanie firmy. Wyjściem okazuje się być skorzystanie z dotacji przyznawanych firmom.

Zaciekawił Cię ów artykuł? Wejdź w poniższy link i tam umieszczona jest moja strona www z dodatkowymi informacjami na wybrany temat.

Dotacje dla firm 2016 można uzyskać między innymi z dotacji unijnych. Zanim jednak dotacje dla firm 2016 będą rozdzielone pomiędzy konkretne ubiegające się o ich przyznanie firmy, firmy te muszą złożyć konkretne wnioski (dotacje dla firm 2015). Na tego typu dotacje mogą liczyć zarówno już istniejące na rynku firmy, jak również przedsiębiorstwa, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. Na otrzymanie dotacji mają szanse firmy bardzo różnej wielkości. O ich otrzymanie mogą się ubiegać zarówno właściciele niewielkich, średnich oraz mikro przedsiębiorstw. Lepiej rozpatrywane są wnioski firm, które zobowiążą się do zatrudnienia kilku pracowników na umowę o pracę. Nie jest to warunek konieczny, ale mile widziany.

Już istnieje kolejna strona – wejdź w ten link, przeczytaj temat i napisz proszę jakiś komentarz. Będziemy bardzo zadowoleni.

Jego spełnienie to gwarancja, że szanse określonej firmy na przyznanie dotacji mocno rosną.