Jakie akcesoria dzisiaj wybierać, żeby efektywnie dbać o czystość swojego samochodu?

przez | 8 lipca 2021
Samochód jest w dużej mierze znakiem statusu społecznego danej osoby, więc kategoryczna większość Polaków chce posiadać możliwie jak najbardziej nowoczesne i zadbane auto. Największe znaczenie ma utrzymanie samochodu w czystości. Nie jest to łatwe zadanie, na szczęście dzisiaj na rynku dostępny jest dość szeroki wybór środków czystości, które z pewnością okażą się być naprawdę efektywne. Które preparaty w takim razie wskazane jest wybierać, by zatroszczyć się o czystość swojego samochodu?

samchód marki Chevrolet

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, konieczny jest zakup odpowiednich ściereczek, dzięki którym będzie można szybko usunąć problematyczne zabrudzenia.

Zobacz też inne archiwum artykułów przedstawiających prezentowany temat – bez obaw – wejście za darmo (http://www.acana.com.pl/karma/czy-psy-sa-wszystkozerne/), więc wejdź na ten link!

Świetnie sprawdza się chociażby rękawica z mikrofibry. Jest to bardzo miękki materiał, w związku z tym nie ma ryzyka, że w czasie czyszczenia karoserii lakier zostanie zarysowany. Forma rękawicy natomiast sprawia, że ściereczka nie wypada z dłoni. Obecnie proponowane są specjalne szampony do samochodów, dzięki którym można zlikwidować wszystkie plamy oraz kurz. Takie szampony są całkowicie bezpieczne dla lakieru. Czasami jednak właściciele samochodów skupiają się przede wszystkim na karoserii, zapominając, że wyczyszczenia potrzebują też inne elementy, jak chociażby szyby – przeczytaj. Szyby można umyć za pomocą produktu, którego używa się do szyb w domu albo mieszkaniu.

Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które planują wyczyszczenie wnętrza auta są specjalne chusteczki przeznaczone do samochodów, nawilżane skutecznym środkiem. Przy ich pomocy można dosyć szybko usunąć kurz. Dodatkowo, niezbędny jest preparat do czyszczenia felg. Felgi są tym elementem, o którym podczas mycia samochodu niekiedy się zapomina, tymczasem mają one bardzo duży wpływ na ogólny wygląd auta. Dedykowany środek do czyszczenia troszczy się nie tylko o usunięcie zabrudzeń, ale także o bezpieczeństwo felg.

czyszczenie samochodu
Rzecz jasna, nie wszystkie zabrudzenia można usunąć osobiście – czytaj więcej.

Absorbujący wpis? Jeśli tak myślisz, to kliknij ten link, w serwisie nagrobki granitowe warszawa, który w tamtym miejscu się znajduje, także jest coś interesującego!

Dużo kłopotów sprawia najczęściej wnętrze samochodu oraz jego kanapy, zwłaszcza jeśli są wykonane z materiału. W takich przypadkach, doskonałym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na skorzystanie z specjalistycznych myjni samochodowych, które oferują obecnie bardzo różnorodny asortyment usług oraz potrafią kompleksowo zadbać o czystość samochodu.