Wszystkie unikatowe elementy, takie jak: wyrazy, rysunki, kolory oraz melodia, jakie przedsiębiorstwo używa w celu identyfikacji produktów rozsądnie jest opatentować. Dzięki temu zyskamy gwarancję, że nikt nie wykorzysta ich bezprawnie. Co powinniśmy wiedzieć o znakach towarowych oraz Urzędzie Patentowym?
Rejestracja znaku towarowego powinna być jedną z pierwszych kwestii, jakie zrobimy po rejestracji przedsiębiorstwa oraz opracowaniu logotypu i innych elementów systemu identyfikacji wizualnej. Znaki towarowe na opakowaniach, stronie internetowej, w pismach – są umieszczane wszędzie. Zadbajmy o to, aby nikt nie mógł użyć ich nielegalnie. Skoro już zdecydowaliśmy się na opracowanie drogiego logotypu, to zabezpieczmy je porządnie. Prawie we wszystkich krajach świata rejestracja znaku towarowego przebiega w urzędach patentowych . Wystarczy dopełnić dosłownie kilku formalności, by opatentować znaki. Zanim to nastąpi trzeba wiedzieć, że pojęcie „znak towarowy” określa kilka konkretnych rzeczy. Zaliczamy do nich: zbitek słów pozbawionych szaty graficznej, połączenie wyrazów oraz grafiki, znaku graficznego oraz znaku przestrzennego (w szczególności chodzi o znaki towarowe na opakowaniach).
Oczywiście, urzędy patentowe posiadają wiele wymogów, jakie muszą spełniać znaki towarowe. Dotyczą one przede wszystkim unikalności, posiadania wymaganych praw autorskich a również nienaruszania przez nie praw osobistych. Jakie dodatkowo wymogi należy spełnić? Pełna lista znajduje się w sieci. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać słowa „znak towarowy rejestracja”. Dzięki temu uzyskamy błyskawiczny dostęp do zweryfikowanych informacji. Podążając ich śladem w mig misja pt. znak towarowy rejestracja zakończy sipraw (polecamy link tu…)owodzeniem. Czytaj też .
Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy rejestracja znaku towarowego może nie zostać sfinalizowana? Nasze prawo jasno określa, że znak towarowy nie może być symbolem państwowym, herbem miast. Ponadto nie może przedstawiać on symboli innych państw bądź organizacji międzynarodowych. Nie powinny także wprowadzać w błąd. Na znaku towarowym nie trzeba umieszczać symboli religijnych, patriotycznych oraz kulturowych. Taki zabieg na przykład mógłby obrazić czyjeś uczucia religijne. Jeśli chcemy zarejestrować własne imię i nazwisko jako znak towarowy, często nie mamy na to jakichkolwiek szans.
Powód: powszechnie używane imiona i nazwiska nie zostaną opatentowane. Inaczej może być w wypadku, kiedy posiadamy unikatowe dane, ale to nie zdarza się zbyt często. Rejestracja znaku towarowego to priorytet, jeżeli poważnie myślimy o rozwoju własnej firmy. Nie zapominajmy o tym, że każde cenione przedsiębiorstwo posiada opatentowany system identyfikacji wizualnej. Więcej na