Jak wypełnić PIT przez internet

przez | 26 lipca 2021
Rozliczając się z urzędem skarbowym jeszcze parę lat temu każdy podatnik zobligowany był do przekazania papierowego formularza rozliczenia podatkowego. Dzisiaj PIT może zostać złożony tak w formie tradycyjnej, jak także przez internet. Ten ostatni sposób jest prostą oraz szybką formą rozliczenia skarbowego, ponieważ umożliwia rozliczenie się z fiskusem bez potrzeby wychodzenia z mieszkania.

rozliczenia

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Aby złożyć roczny PIT – informacje na – nie potrzeba już wystawać w długich ogonkach w urzędzie podatkowym, wystarczy posłać PIT online wypełniony w programie komputerowym. Trzeba jedynie uważać aby nasze rozliczenie było poprawne.

Jedną z częstych omyłek jakich dopuszczają się podatnicy składający PIT online, jest niewłaściwy wybór formularza podatkowego. Kłopotem bywa też aktualność formularzy , albowiem E-deklaracja – tak samo jak deklaracja w papierowej postaci – powinna być formularzem obowiązującym dla danego roku .

Musisz pamiętać, że nasza witryna (http://www.zpewskarzysko.pl/page/40/kadra-kierownicza) pomoże Ci w wyszukaniu ciekawych danych na każdy temat. Ta strona zapewne Ci się spodoba.

Dobrze jest więc wcześniej upewnić się, czy aplikacja w której wypełniamy PIT online – więcej o pitach – używa aktualnych druków. Składając niewłaściwy druk PIT w urzędzie fiskalnym narażeni jesteśmy na wezwanie do złożenia korekty albo też do powtórnego złożenia zeznania podatkowego.

Wypełniając roczny PIT online bądź też tradycyjnie należy skorzystać z właściwego identyfikatora . Do niedawna wszyscy posługiwali się w kontaktach z administracją skarbową tylko numerami identyfikacji podatkowej.

Przeczytaj to, co opublikowano . Dotyczy on podobnej tematyki co ta opisywana w tym wpisie, zatem zapewne niezwykle Cię zaintryguje.

Dzisiaj NIP używany jest tylko przy rozliczeniach przedsiębiorstw. Wszyscy inni podatnicy przy wypełnianiu blankietów PIT powinni w polu „identyfikator ” napisać własny PESEL.

rozliczanie przez internet

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Innym częstym błędem przy wypełnianiu e-deklaracji za pomocą internetu – – jest podanie błędnej wartości dochodu za poprzedni rok skarbowy. W takim przypadku podatnik nie będzie jednakże w stanie posłać e-deklaracji drogą elektroniczną, więc będzie musiał ją złożyć we właściwym urzędzie podatkowym. Kontrola taka ma na celu weryfikację tożsamości konkretnej osoby, bowiem na blankiecie papierowym musimy złożyć odręczny podpis, natomiast e-deklaracja wspomnianego podpisu nie żąda.

Składając PIT online możemy być pewni że nasze dane nie będą przechwycone przez osoby niepowołane pod warunkiem, że zadbamy o zaktualizowanie aplikacji antywirusowej.