
Do Europy tajemna mądrość alchemików arabskich trafiła w XII wieku za pośrednictwem wracających z podróży krzyżaków. Spirytus najpierw oznaczono za lek wspierający życie i zachowujący młodość. Stąd jego nazwa „aqua vitae” co znaczy woda życia. W sumie szybko, bo już w XIV wieku alkohol przestał być medykamentem. Używanie do produkcji, zamiast wina, żyta i jęczmienia ułatwiło produkcję trunku, który został ogólnie używanym trunkiem. Z biegiem lat wódka (zobacz: wódka z pieprzem) rozpoczęła nabierać charakteru niezwykle powiązanego z surowcem, z którego powstała.
Tak pojawiły się tworzone ze słodu jęczmiennego szkocka whisky i irlandzka whiskey, angielski gim robiony z odmiennych gatunków zbóż, holenderski genever, w krajach skandynawskich- aquavit, a w Polsce- okowita. W połowie XVIII wieku rozpoczęto wytwarzanie spirytusu z ziemniaków. Następnie do tworzenia wprowadzano coraz to nowsze twory i techniki, otrzymując rozmaite rodzaje napojów alkoholowych. Teraz ciężko sobie wyobrazić życie bez odrobiny alkoholu, dla aromatu, smaku, dla

przyjemności. Znacznie więcej naszych rodaków pije dla radości, a są to z pewnością piwa z niewielkich browarów, niezwykle popularne w ostatnim czasie, a także wina.
Formuła tej strony bardzo Ci się spodobała? Cieszy nas to. Więc może masz ochotę przejść do następnej strony? Proszę, dowiedz się tutaj (http://smartvent.pl/automatyka/funkcje-centrali/) jak to uczynić.
Te trunki dawniej były niezwykle drogie i niedostępne dla większości, teraz też mają swoją cenę, ale już mnóstwo osób może sobie pozwolić na taki typ napojów alkoholowych. Tego rodzaju alkohole dobrze wypić w określonych do tego celu szklankach, jak szklanki do whisky i kieliszki do koniaku, np. . W innym wypadku będzie to trochę śmieszenie wyglądać. Pomyślmy sobie na przykład, że wino umiemy pić w kuflu lub piwo w kieliszku do wina. Trochę to niedobre, w ten sam sposób należy myśleć o whisky czy koniaku, i ogólnie dobrać właściwe naczynia, do konkretnego typu alkoholu.