Jak wanna, to która? Jakie wyróżniamy rodzaje wanien i jaką najbardziej korzystnie wybrać? To zależne od wielu kwestii

przez | 10 lipca 2021
Selekcjonujemy wreszcie wannę, no tak, ale jaką? Wannę możemy wyłonić z wielu rodzajów: żeliwnych, akrylowych lub stalowych ze sztucznego materiału. Fabrykanci mają także w swojej ofercie modele o bogatych wymiarach i kształtach.

marconio wanny

Źródło: http://www.marconio.pl/

Wybór tym samym jest w rzeczywistości duży, zostaje sprawdzić czym odznaczają się konkretne typy wanien. To pozwoli dokonać najlepszego wyboru.

Kiedy pomyślisz, że warto zgłębić więcej danych powiązanych z podnoszoną tutaj tematyką, zerknij pod link (https://www.pademeble.pl/produkty/1486-puszman-naroznik-lizbona-ii.html) – tam przeczytasz pokrewne zagadnienia.

Myśląc nad zakupem nowiutkiej wanny częstokroć się zastanawiamy, z którego tworzywa najlepiej ja wybrać. W sklepach można zastać cztery typy wanien. Pierwsze z nich to wanny wybitnie solidne i trwałe, czyli wanny żeliwne. Czasem zdarza się, że mają strojne nóżki w kształcie antycznych rzeźb, w ten sposób wspaniale pasują do stylowych łazienek. Najogromniejszą wadą tych wanien jest znaczny ciężar, jaki znacząco ogranicza noszenie jej do domu. Wadą jest również mało bogata różnorodność kolorów i kształtów, gdyż najczęściej są białe i prostokątne. Kolejny wariant – wanny stalowe, dostępne są w wielu kolorach, kształtach oraz wymiarach (sprawdź: wanna od

z hydromasażem na Są zakrywane współczesnymi emaliami, a gwarantują one odporność na natarcia, zarysowania czy też oddziaływanie domowych środków chemicznych. Takie wanny, w rozróżnieniu od wariantu modeli żeliwnych, nie są za bardzo ciężkie, skutkiem tego łatwo je przenosić. Niestety, w tych wannach gorąca woda szybko stygnie. można sobie jednakże z tym poradzić. Wystarczy zamontować dodatkową obudowę styropianową. Wanny akrylowe charakteryzują się rozmaitą kolorystyką, są niezwykle atrakcyjne, posiadają niestandardowe kształty. Ważą najmniej ze wszystkich wariantów wanien. Co istotne, długo trzymają stałą temperaturę kąpieli. Są ciepłe jeszcze przed dolaniem wody oraz dźwiękochłonną, dlatego nalewaniu wody nie towarzyszy hałas.

Charakteryzują się podobnie znaczącą wytrzymałością na przebarwienia pod wpływem rdzy czy też osadu wapiennego z wody. Takie wanny posiadają też na nieszczęście wady, przykładowo znaczną podatność na zarysowania i uderzenia. Ostatni gatunek to wanny ze sztucznego marmuru. Całościowo ocenia się je jako ogromnie solenne oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Są ciepłe przed napełnieniem wodą, a także dźwiękochłonne.

Jeżeli zainteresował Cię omawiana tematyka, to poczytaj tu inne informacje na ten temat. Będą równie wciągające i zostaną Ci w głowie na długo.

Są ogromnie ciężkie i dosyć drogie.