Jak odnaleźć wyśmienitego handlowca, czyli parę słów na temat skutecznej rekrutacji

przez | 10 lipca 2021
Rekrutacja handlowców częstokroć zdoła sprawiać nie lada problem i wyzwanie dla rekrutera. Kandydatów na stanowisko handlowca bezsprzecznie jest masa, niemniej w jaki sposób odszukać świetną osobę, jaka sprawdzi się na tym stanowisku?

biznes

Źródło: flickr.com

Z pewnością na samym początku wypada się zastanowić nad tym jaki winien być znakomity handlowiec i jakimi cechami powinien się wyróżniać. Osoba ta będzie reprezentować firmę jako jej wizytówka, naturalnie więc musi się odpowiednio prezentować.

Zainteresował Cię rozważany tu temat i poszukujesz oprócz tego innych tego typu wiadomości? Poczytaj o nim znacznie więcej w tym serwisie.

Winna być to osoba elegancka, ładnie i porządnie ubrana, jednym słowem zadbana pod każdym względem. Już na samym początku rozmowy kwalifikacyjnej możesz bez trudu się zorientować czy dany kandydat realizuje to wymaganie, czy może jego wygląd dużo odstaje od oczekiwanego. Do tego osoba chcąca pracować jako handlowiec bezsprzecznie powinna odróżniać się kilkoma istotnymi kwestiami. Po pierwsze musi być towarzyska i nie mieć problemów z nawiązywaniem wyśmienitych kontaktów z innymi ludźmi. [IMG=randstad copy504f11674797d.jpg|R|W=150|ALT=rekrutacja pracowników Mało tego musi posiadać należyte umiejętności negocjacyjne, które pomogą jej w sprzedaży takich usług, jak usługi hr (–>doradztwo personalne) oraz zezwolą na uniknięcie męczących dyskusji. Kolejną ważną rzeczą jest również odporność na stres i zdolność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami – niestety wypada liczyć się z tym, że nie każdy Konsument okaże się przyjemny oraz taktowny. Mile widzianymi cechami są też biegłość osobnego działania i planowania osobistej pracy.

To ledwie kilka cech, jakie powinny wyróżniać dobrego handlowca. Jeżeli Twój kandydat takie ma to istnieją duże szanse, że sprawdzi się w tym zawodzie. Naturalnie Ty, jako rekruter także musisz prawidłowo przygotować się do przewodzenia rekrutacji. Przede wszystkim powinno się przyrządzić określony plan naboru na nowiuteńkie stanowisko, wyłonić profil kandydata a także skonstruować skrzętny opis stanowiska i zwrócić uwagę na kwalifikacje i zdolności kandydatów oraz precyzyjnie określić żądane cechy.