Jak odmienić wizerunek swojego pojazdu bez potrzeby kupna?

przez | 10 lipca 2021
Samochód to najczęściej poważna inwestycja, w związku z tym pragniemy aby wszystko funkcjonowało prawidłowo przez jak najdłuższy czas. Nie ma w tym dlatego niczego niezwykłego, że wizerunek pojazdu może przestać się nam podobać. Jeśli chcemy w jakiś sposób go zmienić, nie musimy od razu nabywać nowy, ponieważ na rynku istnieją firmy, które pomogą nas w zmianie prezentowania się auta bez inwestowania dużej sumy pieniędzy. Jak zmienić auto przy użyciu naklejek?

reklama na autobusie

Autor: Jonathan Riley
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze możemy okleić szyby. Po takim etapie karoseria wygląda dużo korzystniej. Nasuwa się pytanie, czy tego rodzaju zabieg jest legalny. Jeżeli właściciel samochodu ma taką ochotę, jak najbardziej może to wykonać. Są jednak wytyczne, których należy trzymać. Przednia szyba musi przepuszczać światło w 75%. Natomiast boczne – 70%. Nie ma konkretnych wymagań co do pozostałych szyb. Jeśli przepuszczalność jest mniejsza, pojazd nie przejdzie przeglądu. Można także otrzymać karę od policji podczas kontroli drogowej.

Pierwszym krokiem jest poproszenie właściciela o odklejenie folii – kiedy się nie zgadza otrzymuje mandat, a w dodatku może mu zostać odebrany dowód rejestracyjny. Całkowicie zabronione jest przyklejenie folii lustrzanych, które mogą oślepiać pozostałych kierowców i prowadzić do wypadków. Ten element odmiany wizerunku samochodu ma swoich zwolenników i przeciwników. Zdecydowanie dużym plusem jest fakt, że dzięki foliom samochód mniej nagrzewa się latem, natomiast zimą wolniej traci ciepło. W dodatku jest to bardzo dobra ochrona operat wodnoprawny bydgoszcz przed złodziejami, gdyż w najmniejszym stopniu nie widać, co jest wewnątrz. Prócz tego można także instalować w folie antywłamaniowe, które utrudniają rozbicie szyb. Następnym sposobem zmiany wyglądu samochodu jest zmiana jego barwy za pomocą folii. Rozstrzygnięcie jest o tyle ciekawe, że nie jest ono wykonywane na stałe i w każdej chwili możemy wymienić kolor lub powrócić do bazowego.

Dodatkowo folia jest traktowana jako swoistą ochronę lakieru. W ofertach dostępne są przeróżne wykończenia i kolory. Jeśli wymianę przeprowadzi profesjonalna firma, będzie ona praktycznie niewidoczna. Oferty można bezproblemowo odnaleźć w Internecie, należy określić jakie miasto nas interesuje (np. oklejanie samochodów Wrocław) i sprawdzić rekomendacje innych klientów oraz upewnić się, że używane folie będą naprawdę renomowanych marek, przykładem, na który należałoby zwrócić uwagę, jest oferta .
Posiadanie samochodu (zobacz leasing maszyn dla nowych firm) przez wiele lat, może sprawić, że jego wygląd nam się zwyczajnie opatrzy. Wówczas doskonałym rozwiązaniem jest oklejenie go. Jest to zdecydowanie tańszy sposób na odmianę wyglądu, niż zakup nowego pojazdu. W dodatku kolor i wykończenie możemy wymieniać, kiedy tylko mamy na to ochotę.