Jak najprościej rozliczyć swój PIT?

przez | 26 lipca 2021
Każda z osób, która pracowała w dowolnym wymiarze godzin w minionym roku, jest zobowiązana do końca kwietnia rozliczyć Pity 2015. Jeżeli ktokolwiek to zaniedba, spotkają go znaczne kary, dlatego trzeba o tym bezwzględnie pamiętać. Mamy co najmniej trzy różne alternatywy aby tego dopilnować: opłacić księgową, użyć konkretnego programu komputerowego, lub rozliczyć się przez internet. Która z tych metod jest najlepsza dla ciebie?

podatki

Autor: David Besnette
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli posiadamy własną działalność gospodarczą i musimy rozliczyć się z wielu źródeł przychodu, wypełniając zarówno pit 37 i 36, najlepszą opcją będzie zaangażowanie księgowej.

Zaglądnij na stronę autora (https://www.foliograf.pl/produkty-reklamowe/litery-przestrzenne/). Nakłaniamy Cię z radością! A to z tego powodu, że oczekuje tam na Ciebie masa ekstra oraz ciekawych wiadomości.

Za pewne są osoby, które nawet najmocniej zagmatwane deklaracje potrafią wykonać samodzielnie, jednak miejmy na uwadze, że właściciele firm są uważniej obserwowani przez fiskusa, przez co każdy ich błąd może być tym prędzej zauważony. Opłacenie księgowej jak wiadomo jest odpłatne, jednak raz na rok można sobie na to pozwolić, chociażby dla własnego spokoju (zajrzyj na portal podatkowy).

Najbardziej rozpowszechnioną metodą aby okiełznać Pity 2015, jest zainstalowanie na naszym komputerze specjalnego programu. Jeżeli posiadamy tylko jedno źródło przychodu, jest to opcja niezwykle prosta. Aplikacje w większości przypadków są darmowe, jednak wyświetlają się w nich reklamy. Należy tutaj działać krok po kroku, a na pewno wszystko dobrze wypełnimy, jeśli będziemy uważni. Jedynym ich minusem, jest brak możliwości określenia fundacji, której przekazujemy nasz 1% podatku – jest ona z góry określona.

Opcją, która pojawiła się kilka lat temu i cieszy się coraz większa popularnością, jest wypełnianie deklaracji online.

Czy masz chęć poznać opisywaną sprawę z całkiem odmiennej perspektywy? Jeśli tak, to sprawdzi także wpisy z www (https://ewadia.pl/oferta/poreczenia-wadialne-powyzej-50-000-pln/), które znajdziesz gdy klikniesz tu.

Nieważne czy chodzi o pit 37 czy 36, jest ona przystosowana do każdego typu. Jedyne o czym powinniśmy pamiętać, to stworzenie podpisu elektronicznego – do sporządzenia w lokalnym urzędzie skarbowym. Jeśli jednak go nie mamy, możemy zamiast niego umieścić po prostu naszą zeszłoroczną sumę dochodu – będzie to potrzebne aby rozliczyć Pity 2015 online. Ciekawa strona: .

Posiadamy parę możliwości na wykonanie deklaracji podatkowej za ubiegły rok. Każda jest przeznaczona do płatników różnego rodzaju, możemy po prostu obrać tą, która wydaje nam się najwłaściwszą dla nas. Jeśli twoje dochody pochodziły z kilku miejsc, warto zaangażować księgową, która najlepiej opanuje za nas ten chaos. Jeśli jednak mamy jedynie pit 37, poradzimy sobie w pojedynkę, z pomocą konkretnej aplikacji.