Jak legalnie złomować samochód? Dowiedz się, co musisz zrobić

przez | 3 września 2021
W Twoim garażu jest samochód, jakim od dawna nie jeździsz, gdyż pojazd nie jest zdatny do użytkowania? Z jednej strony ciężko jest ci się go pozbyć, przede wszystkim z racji sentymentalnych, ale z drugiej – nie jest ci do niczego potrzebny oraz wyłącznie zajmuje miejsce, jakie mógłbyś spożytkować na coś innego, np. schować kosiarkę, jaka stale jest zostawiana na dworze i może niedługo zardzewieć, zwłaszcza, gdy będzie padać deszcz.

Aby legalnie pozbyć się pojazdu, konieczny jest autozłom Tarnów.Co trzeba zrobić, jeżeli chciałbyś oddać tam swoje auto?

Auto złom

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejsze to przyszykować właściwe dokumenty (http://www.lrg-lodz.pl/), jakie należy okazać, gdy niezbędne nam będzie złomowanie samochodów łódź. Pierwszym z nich jest rzecz jasna dowód osobisty, jakim musimy się wylegitymować w pierwszym kroku, aby stacja demontażu mogła spisać wszelkie informacje. Jeśli kasacją trudni się inna osoba, konieczne jest specjalne upoważnienie podpisane przez właściciela. Bez niego nie będzie można nic zrobić, zatem zadbaj o to odpowiednio wcześniej i schowaj do portfela, aby nie okazało się, że zostawiłeś ten dokument w domu.

W wypadku, gdy pojazd zarejestrowany jest na prowadzoną działalność, musisz mieć stosowne dokumenty z firmy i upełnomocnienie, iż jako przedstawiciel konkretnego zakładu możesz przekazać auto do złomowania. Ostatnie dokumenty to dowód rejestracyjny oraz karta pojazdu.

Nie czekaj i sprawdź zawarte tu uwagi o nas. To zapewne są warte Twojego zainteresowania informacje – po prostu kliknij tutaj.

Czasem jednak może się zdarzyć, iż dowód rejestracyjny był zatrzymany przez policję. Co w takiej sytuacji zrobić? Konieczne będzie zaświadczenie z wydziału komunikacji albo kopia dowodu rejestracyjnego, naturalnie należycie poświadczona.

Gdy zgromadzisz wszystkie wymagane dokumenty, możesz zatelefonować do stacji demontażu, aby odebrała twój samochód. Większość stacji oferuje swoim klientom wskazaną usługę, toteż nie będziesz musiał martwić się o transport auta, szczególnie, gdy nie jest już możliwe jego zapalenie.

Stacja wydaje specjalne poświadczenie o demontażu, a także unieważnia dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i tablice rejestracyjne. Jeśli wobec tego interesuje cię złomowanie samochodów Poznań, musisz mieć na uwadze firmy, fachowo zajmujące się scharakteryzowanym zagadnieniem.

Pamiętaj, aby wybierać zakłady, jakie działają legalnie, tylko wtedy będziesz pewny, iż zezłomowanie będzie przeprowadzane z zachowaniem zasad i w zgodzie z dobrem środowiska.