Jak chronić swój znak towarowy i dostać się na rynek Unii Europejskiej? To naprawdę proste i dostępne dla każdego

przez | 10 lipca 2021
Czy wiesz, iż jak prowadzisz działalność gospodarczą w jednym z państw Unii Europejskiej, to możesz zarejestrować własny znak towarowy w urzędzie państwowym? To zapewni Twojej firmie ochronę, co jest konieczne dla każdego właściciela firmy, szczególnie obecnie. Tak definiowany wspólnotowy znak towarowy gwarantuje ochronę na terenie całej Unii Europejskiej. To bardzo wygodne, bo na podstawie tylko jednego zgłoszenia masz gwarancje, iż nikt nie będzie podszywał się pod Twój znak towarowy.

Właściwie takie zastrzeżenie jest związane z konkretnymi kosztami. Internetowe zgłoszenie wspólnotowego znaku towarowego to kwota 900 euro, natomiast tego typu zgłoszenie jesteśmy w stanie dokonać tylko w jednym języku, nie jest więc niezbędna znajomość chociażby angielskiego czy innego języka. Takie zgłoszenie jest analizowane i jak wszystko jest okej, to wzory (polecamy więcej na ten temat tutaj) jest zarejestrowany. Jednocześnie może być ponawiany w nieskończoność, co dziesięć lat np patenty.

Warto wiedzieć, że zarejestrowany znak towarowy to właściwie same zalety. Najważniejsze to, wartość Twojej marki jest w pełni zabezpieczona, a to jest właściwie najbardziej istotna wartość dla każdego przedsiębiorcy.

prawo

Taka praktyka wpływa na rozwój firmy, co najważniejsze na zwiększanie majątku. Co niezwykle ważne tego typu autor (polecamy więcej dowiesz się na tej stronie) chroni przed konkurencyjnymi firmami, jakie nieczystymi zagraniami pragną się podpiąć pod naszą działalność. Naturalnie, po rejestracji zwiększają się nasze prawa, które wcześniej były wystawione na ciężką próbę i były nie do końca jasno zdefiniowane, to w sposób pewny zapobiega oszustwom i fałszerstwom. Dzięki temu można spać spokojnie.

Korzyści są jeszcze większe. Jedna rejestracja, a jest obowiązująca w każdym państwie Unii Europejskiej. To znaczy, że posiadacz znaku ma jedyne prawo do korzystania z niego w każdym obecnym i przyszłym kraju UE. Co najbardziej długofalowe dla twojego biznesu to rynek, jaki stoi przed Tobą otworem, czeka tam na Ciebie prawie pięćset milionów klientów. Jedna opłata i korzyści na wiele lat, to chyba wspaniała okazja do rozwoju swojego biznesu, a jednocześnie całkowitego bezpieczeństwa. Chcesz dowiedzieć się więcej? Poszukaj w internecie informacji na ten temat pod frazą rzecznicy patentowi Warszawa. Rzeczywiście warto wiedzieć większą ilość na ten temat, skorzysta na tym Twój biznes, a jak wiadomo dla każdego właściciela firmy to jest najbardziej niezbędne.
Autor