Główne typy produktów bankowych, krótka charakterystyka ich wad oraz zalet.

przez | 10 lipca 2021
Dużej części osób przygoda z bankami ogranicza się jedynie do utrzymywania konta osobistego, na jakie będzie się przelewać wynagrodzenie. Niektóre osoby które mają trochę wolnych środków mogą się także zdecydować na otwarcie lokaty terminowej, na której trzymają swoje oszczędności.

pożyczka

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak w sytuacji, gdy będzie trzeba w jakiś sposób pozyskać trochę pieniędzy, to wtedy także zwrócić się można do banku o pomoc. Banki posiadają w ofercie wiele produktów dla kogoś, kto potrzebuje pieniędzy. Najpopularniejsze są po prostu zwykłe kredytami (zobacz pożyczki pod zastaw działki rolnej) konsumpcyjne, w większości banków można je otrzymać bardzo prosto, bez konieczności dostarczania zaświadczeń o formie zatrudnienia czy zarobkach. Takie kredyty (kredyt konsolidacyjny dla firm zadłużonych) z reguły udzielane są na okres do kilkudziesięciu miesięcy, jednak ich sporą wadą jest dość wysokie oprocentowanie, dużo wyższe niż w przypadku innych bankowych produktów. Jednak ich ogromną zaletą będzie to, że wydać je można na co ma się ochotę, nie ma konieczności informowania później, na co przeznaczono środki. Czytaj też .

Dla osób lubiących mieć elastyczność finansową bardzo polecane są karty kredytowe. W kilku słowach karta kredytowa umożliwia właścicielowi korzystanie z pieniędzy, których nie posiada on w danym momencie na rachunku. Rzecz jasna nie można z korzystać z tego bez ograniczeń, każda karta będzie bowiem miała jakiś ustalony limit. Dużym plusem kart kredytowych jest to, że przez pewien okres czasu nie będzie się płacić żadnej opłaty od wykorzystanych środków. Jeżeli się zapłaci wszystko przed upływem tego czasu, to nie ponosi się w danym miesiącu żadnych opłat związanych z używaniem karty.

chwilówki

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

Zupełnie odmiennych produktów potrzebują osoby które chcą kupić nowe mieszkanie. W ich sytuacji bardzo dobrze będą się sprawdzać kredyty hipoteczne. Sposób ich otrzymania jest dużo bardziej czasochłonny, ponieważ oprócz zaświadczeń o dochodach konieczne będzie przedstawienie dokumentów związanych z kupowanym lokalem. Przez to, że zabezpieczenie kredytu stanowi lokal, to dzięki temu mają dużo mniejsze oprocentowanie niż pożyczki konsumpcyjne Zobacz też .