Gdzie znaleźć pudełka

przez | 5 października 2021
Otwierając pierwszą działalność gospodarczą przychodzi się zmierzyć z zagadnieniem rodzajów opakowań na towar. Bo oczywiście ważny jest sam pomysł, jednak towar należy doręczyć. Na co patrzeć, by koszty pojedynczych opakowań były niskie?

pudełko

Pamiętajmy że cena musi mieć znaczenie, ale nie rozstrzygające. Gdy zdecydujemy się na pakowanie naszych przedmiotów w niedrogie kartony, wtedy jest duża szansa że towar zostanie naruszony podczas doręczania.

Nie zapominajmy, że tak naprawdę pierwsze zetknięcie z naszym towarem ma miejsce przy wręczaniu opakowania. Ludzie bardzo szybko robią sobie opinię po pierwszym kontakcie wzrokowym dlatego dobrze dobrane opakowanie to szansa na to, by stworzyć dobre wrażenie. Weźmy np. sytuację gdy np. jubiler sprzedaje swój towar i daje go w zwykły ciemny karton. Jeżeli dokładnie ten sam towar zostałby zapakowany w eleganckie pudełko z nazwą firmy, wtedy odbiór kupującego można by określić jako znacznie bardziej pozytywne.

opakowanie-1

Skoro już poruszyliśmy zagadnienie opakowań, to w jakim miejscu należy szukać pudełek, jeżeli przykładowo potrzebne nam są opakowania na pizze? Podpowiedź najważniejsza – najlepiej składać duże zamówienia. Prawa ekonomii są oczywiste. Gdy decydujemy się na kupienie kilku sztuk to ich cena będzie wyższa. Jeśli jednak kupujemy od razu kilkaset, to cena za jedną sztukę będzie mniejsza. Dlatego najlepiej zamawiać nieczęsto, ale kupować więcej.

Gdzie znaleźć producenta opakowań? Jest spora szansa, że w naszym województwie działa producent – najlepiej potwierdzić w panoramie firm. Przeważnie wielkość i typ zamówień jak np. wielkość pudełek można dogadać bezpośrednio z wykonawcą, dlatego trafionym pomysłem jest wybranie się do producenta producenta i doprecyzowanie wszystkiego na miejscu.

pudła

Drugim wartym sprawdzenia źródłem jest rzecz jasna internet. Łatwo można tam wyszukać ogłoszenia sklepów jak i producentów. Drugim krokiem jest złożenie zapytania. Trzeba opisać co w zasadzie potrzebujemy, jakie opakowania, czy to powinny być opakowania do cateringu czy jakieś inne. Dodatkowo warto zadeklarować, ile potrzebujemy miesięcznie. Przez to otrzymamy dokładniejszą propozycję i lepiej poznamy ceny naszego zamówienia.

Przy początku współpracy należy dbać jakość i rzetelność producenta.

Zaintrygował Cię nasz tekst? Wejdź zatem do kolejnego artykułu i czytaj całość tutaj (https://ewadia.pl/oferta/poreczenia-wadialne-do-100-000-pln/) tak długo, jak zechcesz o interesujących Cię kwestiach.

Gdy okaże się że spełnia on nasze oczekiwania, to dobrze taką współpracę kontynuować. Gdy będziemy zwiększać zamówienia, jest spora szansa, że dużo łatwiej będzie negocjować niższe ceny. Cel jest tu jasny – chcemy osiągnąć jak najniższą cenę za pojedyncze opakowanie. Na pewno może to być trochę trudne na początku, ale z czasem – jak już nasza firma będzie rosnąć, powinno to nam się udać. Przecież sumarycznie opakowania stanowią istotną część produkcji. Liczy się najbardziej sam towar, ale kwestii opakowania nie ma sensu bagatelizować. towar – dowiecej