Gdzie poszukiwać ładne nagrobki najlepszej jakości

przez | 10 lipca 2021
Kiedy umiera człowiek jest to tragedia i ogromny cios dla wszystkich bliskich, zarówno rodziny jak i znajomych. Jest to jednak rzecz nieunikniona i zdarza się, że ludzie starsi zamawiają już za życia nagrobki dla siebie, albo wykupują miejsca na cmentarzach. Nagrobki są przeważnie symbolem, który mówi o pamięci o ludziach, których znaliśmy i których kochaliśmy. Nie bez przyczyny buduje się je z takich surowców, które nie ulegną zniszczeniu jak najdłużej. W czasach średniowiecza budowano je zmarłym dopiero po roku od śmierci, obecnie jednak jest inaczej.


NagrobkiNagrobki – (zobaczysz tu) gotowe i na zamówienie

Nagrobki na cmentarzu

Autor: David Short
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie niektóre firmy kamieniarskie zajmujące się produkcją nagrobków, chcą obniżyć wysokie koszty związane z produkcją i tym samym zapewnić sobie większy zbyt i zainteresowanie klientów, sprzedają nagrobki gotowe, zwykle z Chin, których trwałość jest znacznie krótsza od marmurowych kamieni ciosanych w polskich zakładach. Nagrobek jest dla nas pomnikiem, pragniemy, aby się zachował tyle, ile my sami będziemy pamiętać o najbliższej osobie, dlatego większość ludzi, nawet jeśli nie posiada dużych pieniędzy, jest w stanie ponieść większe koszty aby jednak grób był jak najlepszej jakości. Popularne i bardzo trwałe są nagrobki granitowe takie jak tu: nagrobki – (propozycje) granitowe Borkowski.

Gdzie szukać firm kamieniarskich
W ofercie firm kamieniarskich, jakie znajdują się często w pobliżu cmentarzy, lub też w okolicach kamieniołomów, możemy znaleźć dzisiaj rozmaite kamienie i surowce z których produkuje się płyty. Firmy produkujące tego typu nagrobki tworzą je zazwyczaj pod klienta na zamówienie. Zobacz:Szeroki wybór nagrobków

Nagrobek

Autor: Sidolux
Źródło: Sidolux

Kupujący może opisać, jakiego koloru chce aby był wykonany grób, w jakiej wielkości oraz jakiego kształtu. Ponadto poza tego typu usługami zazwyczaj firmy kamieniarskie oferują również kucie pomników i figurek, które możemy zamówić wraz z nagrobkiem. Obecnie ludzie pragną uczynić miejsce spoczynku bliskiej osoby wyjątkowym i często decydują się na rozwiązania nietuzinkowe, które będzie przykuwać uwagę odwiedzających oraz będzie mówić wszystkim, jak bardzo kochaliśmy daną osobę i jak była dla nas ważna. Oprócz figurek firmy kamieniarskie oferują także rozmaite wzory, jakie możemy umieścić na grobach .