Garść przydatnych informacji w kwestii obsługi domowego komputera

przez | 26 lipca 2021
Jak zrobić zrzut ekranu? Takie pytanie pojawia się często w zapytaniach wpisywanych w wyszukiwarkę Google. Nie jest to zadanie, które musi przerosnąć nasze możliwości. Na forach można odszukać odpowiedź na to, jak zrobi to w prawidłowy sposób. Jeżeli tylko poznamy sposób, zrzut wykonamy praktycznie w parę sekund.

Nauka pisania na klawiaturze (serwis) zajmie nam nieco więcej czasu. Biegłe pisanie na klawiaturze jest szczególni ważne w pracy biurowej. Tam praca z komputerem jest rzeczą naturalną. Trzeba to wiedzieć, decydując się na ten typ pracy. Pisać biegle na klawiaturze komputera można na 2 sposoby. Można się tego wyuczyć w sposób naturalny bądź też skorzystać z programów, które to zdecydowanie upraszczają. Jednym z takich jest bardzo popularny Mistrz Klawiatury. Jest on dostępny w Internecie. Wystarczy jedynie go pobrać, i potem korzystać z niego w dowolnym momencie. Taki kurs składa się z kilku do kilkunastu lekcji, których celem jest wykształcić w nas naturalne odruchy, które zdynamizują nasze pisanie. Dzięki temu podczas pisania na klawiaturze korzystamy z jak największej ilości palców. Tutaj tkwi tajemnica szybkości.

Jak zrobić zdjęcie (jesteśmy tutaj) pulpitu? Wszelkie informacje na ten właśnie temat należy szukać w szeroko dostępnej sieci internetowej. To istna skarbnica wszelkiej wiedzy, również na tego typu tematy. W trakcie poszukiwania dowiemy się na przykład tego, co to jest obraz pulpitu czy też jego zrzut. Wykonanie zdjęcia naszego pulpitu składa się z czterech etapów, które są niezmiernie podobne, do tych etapów, które towarzyszą nam przy robieniu zrzutów ekranu. Przede wszystkim pierwsze, co trzeba wykonać, to nacisnąć klawisz print screen. Następnie wkleić, to co pozyskamy, do edytora graficznego. Następnie nie pozostaje nic innego, jak przeprowadzenie zapisu pliku. Jedynie na samym początku zrzut pulpitu może się zdawać trudnością, której nie będziemy w potrafić pokonać. Zaglądając na specjalistyczne fora tematyczne jak i te, które proponują pomoc przekonamy się, że nie jest to wcale przedsięwzięciem przerastającym nasze siły. Trzeba jedynie poznać technikę oraz odpowiednio ją zastosować, aby otrzymać to, czego chcemy. To wyjątkowo łatwe. Na pewno warto wiedzieć jak zrobic zrzut ekranu (więcej: przeczytasz tu) albo zdjęcie pulpitu.

zdjęcie (sprawdź nas)