Finanse każdej firmy to wielce istotny element funkcjonowania naszej firmy

przez | 10 lipca 2021
na sto procent zdarzyło nam się, że ktoś po terminie opłacił jakąś fakturę. Tłumaczeń mnóstwo albo zero a my suma summarum, by mieć płynność finansową w przedsiębiorstwie znowu musieliśmy brać pieniądze z rodzinnego budżetu. Tak nie da się funkcjonować. Należy pamiętać by w umowie, jaką zawieramy z klientem, który nie płaci od razu zaznaczyć termin zapłaty i uwzględnić, że za zwłokę zostaną naliczone odsetki. A jeżeli nie mamy pojęcia jak je naliczyć to istnieje coś takiego jak kalkulator odsetek ustawowych, który szybko pozwala nam policzyć ile pieniędzy dodatkowo za zwlokę ma dać nam klient.

kalkulator

Autor: Last Hero
Źródło: http://www.flickr.com

W kalkulatorze odsetek musimy podać stawkę do zapłaty, datę płatności, na którą byliśmy umówieni oraz termin, uiszczenia zapłaty. Jako wynik uzyskamy kwotę, którą należy doliczyć do kwoty z faktury. Kiedy o tym przypomnimy klienci częściej zwracają uwagę na termin. Są również sytuacje, że klient domaga się faktura na podstawie paragonu. Nawet po pewnym czasie klient (kliknij, zobacz, sprawdź) może poprosić o wypisanie faktury do paragonu. A my musimy taką fakturę wypisać. Jeśli klient przychodzi z paragonem, musimy na żądanie klienta w ciągu 3 miesięcy wystawić fakturę. Po tym czasie wszystko jest zależne od tego, czy chcemy to zrobić, czy nie. Klient nie nie ma prawa, po tym czasie, nic na nas wymusić.

„Skarbówka” nie jest taka zła

Ogółem duża ilość ludzi myśli o Urzędzie Skarbowym nieprzychylnie. Wiąże się to z tym, że zazwyczaj do Urzędu Skarbowego chodzimy raz do roku i najczęściej jest dużo osób, które tak jak my chcą się z Urzędem rozliczyć. Musimy stać w kolejce, bo nie wszyscy mają chęć skorzystać z ułatwienia, jakim jest możliwość wypełnienia e-deklaracji. I z tego powodu ciężko nam przekonać się do „Skarbówki”. W dodatku, kiedy funkcjonujemy w mniejszej miejscowości to wiadomo, że nie mamy problemu z wyborem Urzędu Skarbowego. Czytaj dalej

kalkulator

Autor: stupid systemus
Źródło: http://www.flickr.com

Ale, jeżeli chodzi o właściwość urzędów skarbowych w dużych miastach to możemy mieć już pewien kłopot. Trzeba porządnie sprawdzić, pod który Urząd Skarbowy podlegamy. Bo w wielkich miastach jest parę „Skarbówek.

Czy przeczytany wątek był ciekawy, ale masz chęć na więcej? Pragniesz poznać link do artykułu? Więc namawiamy – trzeba tylko kliknąć myszką.

Dlatego dobrze na początku upewnić się gdzie powinniśmy złożyć PIT a potem dopiero zacząć ten PIT wypełniać, żeby nie musieć, przez wpisanie złego adresu Urzędu, przepisywać wszystkiego jeszcze raz.