
W kalkulatorze odsetek musimy podać stawkę do zapłaty, datę płatności, na którą byliśmy umówieni oraz termin, uiszczenia zapłaty. Jako wynik uzyskamy kwotę, którą należy doliczyć do kwoty z faktury. Kiedy o tym przypomnimy klienci częściej zwracają uwagę na termin. Są również sytuacje, że klient domaga się faktura na podstawie paragonu. Nawet po pewnym czasie klient (kliknij, zobacz, sprawdź) może poprosić o wypisanie faktury do paragonu. A my musimy taką fakturę wypisać. Jeśli klient przychodzi z paragonem, musimy na żądanie klienta w ciągu 3 miesięcy wystawić fakturę. Po tym czasie wszystko jest zależne od tego, czy chcemy to zrobić, czy nie. Klient nie nie ma prawa, po tym czasie, nic na nas wymusić.
„Skarbówka” nie jest taka zła
Ogółem duża ilość ludzi myśli o Urzędzie Skarbowym nieprzychylnie. Wiąże się to z tym, że zazwyczaj do Urzędu Skarbowego chodzimy raz do roku i najczęściej jest dużo osób, które tak jak my chcą się z Urzędem rozliczyć. Musimy stać w kolejce, bo nie wszyscy mają chęć skorzystać z ułatwienia, jakim jest możliwość wypełnienia e-deklaracji. I z tego powodu ciężko nam przekonać się do „Skarbówki”. W dodatku, kiedy funkcjonujemy w mniejszej miejscowości to wiadomo, że nie mamy problemu z wyborem Urzędu Skarbowego. Czytaj dalej

Ale, jeżeli chodzi o właściwość urzędów skarbowych w dużych miastach to możemy mieć już pewien kłopot. Trzeba porządnie sprawdzić, pod który Urząd Skarbowy podlegamy. Bo w wielkich miastach jest parę „Skarbówek.
Czy przeczytany wątek był ciekawy, ale masz chęć na więcej? Pragniesz poznać link do artykułu? Więc namawiamy – trzeba tylko kliknąć myszką.
Dlatego dobrze na początku upewnić się gdzie powinniśmy złożyć PIT a potem dopiero zacząć ten PIT wypełniać, żeby nie musieć, przez wpisanie złego adresu Urzędu, przepisywać wszystkiego jeszcze raz.