Fachowe i efektywne badania wiroprądowe oraz badania twardości

przez | 24 listopada 2021
Badania prądami wirowymi, nazywane inaczej jako badania wiroprądowe to niesłychanie biegłe i sprawne badania, jakie są oparte na indukcji magnetycznej. Metoda ta polega więc na funkcjonowaniu zmiennym polem magnetycznym na daną pojemność materiału, jaka jest w tym momencie testowana i która znajduje się w strefie oddziaływania sondy.

Menedżer w pracy

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki stosowaniu metody prądów wirowych przypuszczalne jest odkrycie u obiektów badanych przeróżnych nieścisłości czy też wad, takich jak przykładowo pęknięcia, korozja, do tego też zwalcowania, łuski i mnogość innych. Badania wiroprądowe są współcześnie zaliczane do rodzaju badań nieniszczących.

badania wiroprądowe

Autor: Energodiagnostyka
Źródło: http://energodiagnostyka.pl/

Badania twardości są wykonywane na przeróżne sposoby, w dzisiejszych czasach zdołamy wymienić kilka rozmaitych metod na efektywne diagnozowanie twardości ciał stałych. Badania twardości dzieli się na trzy grupy, do których należą pomiary przez zarysowanie, pomiary strat energii przez odbicie się bijaka od powierzchni, która jest w tym momencie testowana albo pomiary poprzez wciskanie twardszego głębnika, do materiału który jest badany.

Jeśli taki tekst Cię zafrapował, to bez wahania kliknij ten odnośnik – ta unikalna witryna (https://zabudowy-samochodowe.pl/tuba-dachowa-klamry-safeclamp/) zapewne też okaże się dla Ciebie ciekawa!

Twardość bezsprzecznie jest niesłychanie znaczącą cechą dla rozlicznych materiałów konstrukcyjnych, w związku z tym przeprowadzanie biegłych badań twardości często jest wręcz niezbędne i nieodzowne. Rzecz jasna dla wszelkiego materiału pozostały obecnie utworzone pewne metody klasyfikowania pomiarów twardości bądź rozmaite skale pomiarowe.

—> pomiar twardości – wiecej… badania (sprawdź przykłady)

Przykładowo dla metalów wykorzystuje się współcześnie takie skale, jak przykładowo skala twardości Leeba, skala twardości Brinella bądź też skala twardości Barcola. Z kolei jeżeli chodzi o minerały to używana jest dziś skala twardości Mohsa. Dla ceramiki użytkuje się takie skale, jak skala twardości Knoopa czy też Vickersa; dla drewna stosuje się skali twardości drewna, zaś dla materiałów sztucznych użytkowana jest skala twardości Rockwella i inne. Dodatkowo skalę twardości gumy mierzy się za pomocą skali twardości IRHD. Oczywiście to tylko parę przykładów skal twardości, które są teraz w użyciu.