Elektroniczny obieg faktur, zalety

przez | 16 sierpnia 2021
Komputeryzacja współczesnych przedsiębiorstw jest już faktem. Na chwilę obecną przesłanie nawet dużego pakietu informacji na przysłowiowy „drugi koniec świata” trwa raptem parę sekund. Już dawno dało się zauważyć, że tradycyjne przesyłanie papierowych dokumentów pochłania czas i koszty, a jednocześnie narażone na wiele utrudnień w drodze od nadawcy do adresata.

laptop

Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Elektroniczny obieg faktur (tutaj szerzej opisane: ), to system, dzięki któremu zapomnimy o podobnych przeciwnościach. Cóż, popularnie panujący system obiegu faktur jest wszystkim znany. Wiemy gdzie jest biurko pani Zosi i co napisać na fakturze, aby płatność była zrealizowana terminowo. Wskutek tego dużo firm twierdzi, iż dopóki nie zostaną zmuszone do elektronicznej faktury, same raczej nie zdecydują się na ten krok. Jednak ich zastrzeżenia mogą rozwiać zalety jakie płyną z podjęcia decyzji o zastosowaniu elektronicznego obiegu faktur.

rachunki

Autor: kate hiscock
Źródło: http://www.flickr.com

Z e-fakturą jest podobnie jak z rowerem. Czasami trudno uczynić pierwszy krok i podjąć decyzję, aby spróbować, choć każdy wie, że to działanie z gruntu przyjemne. Z podjęciem decyzji i przejściem na faktury elektroniczne jest w zasadzie podobnie.

Zaciekawiły Cię notki podane w naszym tekście? Jeżeli tak, to czytaj tutaj więcej analogiczne wiadomości, tyczące się tego działu. Przejdź do następnej strony.

Powinniśmy więc znać plusy płynące z zastosowania elektronicznego obiektu dokumentów, a są to:

* szybszy dostęp do informacji oraz ich efektywne wykorzystanie,
* komputeryzacja procesu wystawiania faktur,
* obniżenie wydatków w firmie na bieżącą obsługę administracyjną (papier, tusz do drukarki),
* gwarancja dostarczenia dokumentu w odpowiednim czasie,
* możliwość naniesienia poprawek,
* automatyczne przesyłanie informacji wraz z potwierdzeniem dostarczenia,
* dbałość firmy o ekologię.

W sieci znajdziemy użytkowników, którzy niewątpliwie chętnie podzielą się własnymi doświadczeniami, oraz dostarczą wielu istotnych informacji o firmach zajmujących się takimi usługami. Jedną z nich może być długo obecny na rynku Kofax – , który oferuje nadzwyczaj sprawny elektroniczny obieg faktur. Doprowadzi do porządku, przyśpieszy wymianę faktur oraz zagwarantuje odpowiednią archiwizację dokumentów papierowych. Taki program (zobacz rozliczanie pit program) zazwyczaj może być z powodzeniem używany w tych mniejszych jak i większych firmach, w których pracownicy muszą mieć stały dostęp do całego sytemu z dowolnego miejsca.