Efektywny sposób aby promować własnego bloga. Jakie są sposoby na jego promowanie?

przez | 26 lipca 2021
W obecnych czasach, w jakich prawie w każdym miejscu w Internecie dostępne są setki milionów blogów a także stron internetowych niezmiernie trudno jest pokazać się w taki sposób żeby przebić się ze swoimi treściami do świadomości większej ilości odbiorców. Na całe szczęście jest dużo praktyk, jakie są nam w stanie pomóc.

blog

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadzenie bloga może być doskonałym sposobem na promocję własnej osoby bądź też konkretnej firmy. Spece od marketingu wciąż zadają sobie pytanie jak promować bloga aby był on czytany i aby wywierał wpływ na czytelników – sprawdź jak wypromować blog. Najistotniejszą sprawą jest właściwie dostosowana taktyka oraz konkretny plan, dzięki jakiemu konsekwentnie będziemy zwiększać grono naszych odbiorców. Ponadto, dobrze jest także zadbać o aspekty techniczne na własnej stronie czyli tzw. UX. Blog musi być czytelny oraz wyróżniać się również w drobnych elementach. Nawet małe aspekty jak chociażby pracy (zobacz favikona) sprawiają, że blog może wyglądać dużo bardziej profesjonalnie – zerknij na temat favikona. W Internecie jest sporo opracowań i poradników na temat porady (zobacz jak promować bloga), ale każdy musi dobrać odpowiednią taktykę jeśli chodzi o to z czym związany jest konkretny blog oraz do jakich odbiorców ma trafiać.

Najważniejszą rzeczą na której możemy się skupić jest po prostu tworzenie odpowiednio wartościowych treści, jakie same w sobie staną się magnesem przyciągającym do naszego bloga. Jeśli blog ma promować daną firmę, to warto także pomyśleć o wykreowaniu tzw brand hero czyli bohatera marki – zapoznaj się z tematem brand hero. Będzie ona kojarzyła się w dobry sposób z naszą marką oraz może ją doskonale wypromować. Może pojawiać się również na naszej stronie w kilku miejscach np. jako favikona. Dobrze jest aby brand hero czy też maskotka naszej firmy miała jak dużo pozytywnych aspektów ludzkich, przede wszystkim tych powiązanych z dobrym humorem oraz emocjami. Jeśli chodzi o promocję bloga, to dobrze jest także systematycznie pojawiać się na różnego rodzaju tematycznych imprezach, takich jak choćby Info Share lub też Blog Conference w stolicy Wielkopolski gdzie możemy poznać ludzi z branży i będziemy mogli bezpośrednio opowiedzieć o własnym blogu. Dodatkowo możemy zadbać o użyteczne narzędzia, którejakie pomogą nam zautomatyzować niektóre działania w sieci. Dzięki temu zaoszczędzimy dużo czasu, który możemy poświęcić na konsekwentne promowanie bloga.