Działanie w transporcie oraz spedycji nie jest łatwe!

przez | 26 lipca 2021
Transport i spedycja są bez dwóch zdań mocno ciężkimi biznesami. Świeżak, który uważa, że pozyska dotację z UE albo wyjedzie na jakiś czas do Francji, Austrii, Szwecji czy Anglii, a po pewnym odstępie czasu będzie mógł kilkadziesiąt tysięcy zainwestować, aby potem zarabiać znaczne pieniądze, w sumie nie może się bardziej pomylić!

Firma transportowa TSH Polmar

Autor: TSH Polmar
Źródło: TSH Polmar

Aby mieć możliwość wykonywać usługi dotyczące transportu oraz spedycji trzeba posiadać znaczący kapitał oraz wiele doświadczenia. Chociaż jeżeli ktoś jest młody, a do tego nie myśli o tym, aby się poddawać – niech próbuje. Ciężko nie dojść do wniosków, że wyłącznie dzieci bogatych rodziców, po prostu spadkobiercy biznesów, nie rozpoczynali przygody z biznesem od dna. Zatem odrobinę rad dla wszystkich chcących odnieść choćby mały sukces w branż transportowej. Od czego zacząć podbój rynku?

Zapewne od kupna porządnego samochodu, dzięki to któremu damy radę sporo zrobić. Trudno prowadzić biznes transportowy bez solidnego auta. Choć wiadoma sytuacja: idealna spedycja to taka, która może zagwarantować klientom znaczącą ilość taboru. Ludzie nie bardzo lubią czekać, zresztą kiedy w grę wchodzi choćby transport (więcej w tym serwisie) mięsiwa czy mleka, ciężko czekać długo na transport. No tak już jest.

A więc najbardziej znaczący krok: gdy nie chcielibyśmy wpaść w pułapkę, potrzebne są auta. Na początku wielce zalecany jest leasing. Nierzadko oferty firm leasingowych są bardzo w porządku.

ciężarówki chłodnie

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

OK muszą być także naturalnie nasi wszyscy kierowcy – porządni kierowcy to podstawa każdego biznesu transportowego. Bo gdyby kierowcy byli mocno słabi, no może przeciętni, zapewne nasi klienci nie byliby zadowoleni z ich chociażby terminowości albo stanu produktów. Może dwa miesiące temu było dosyć głośno o pracownikach z Filipin, którzy jeździli ciężarówkami po Norwegii.

Efekt? Ich pracodawcy stracili dużo zleceń: wyłącznie dlatego, że zatrudnili beznadziejnych driverów. No cóż, już na wstępie zostało napisane, iż akurat transport (opinie na nasz temat) i spedycja to te branże, w których o dosłownie wszystko należy się martwić. Nic w tym łatwego.