Działalność gospodarcza w Polsce? Zwyczajne zjawisko. Szkoda, że urzędnicy do końca tego nie rozumieją

przez | 28 grudnia 2021
Polska firmą stoi, można tak powiedzieć, kiedy przeanalizujemy, jaka jest ich ilość. To normalnie porażające, iż nasza gospodarka jest napędzana przez małe i średnie przedsiębiorstwa, a ponadto, Polska nie jest z pewnością rajem dla przedsiębiorców. Skąd więc ta popularność takich inicjatyw? Możemy zaryzykować stwierdzenie, iż wielką rolę ma tutaj czynnik zatrudnienia. Jeśli trudno znaleźć zatrudnienie, więc dość normalnym rozwiązaniem jest stworzenie swojego miejsca pracy. Jednak są także inne wytyczne takiej sytuacji.

w pracy

Autor: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszy który pojawia się na myśli to ten mówiący o tym, że Polak to wielki oryginał, sam dokładnie wie, jak ma coś załatwić. Jeśli szef nie wie, to musi się zwolnić i zrobić coś na własną rękę. Polak więc to indywidualista, który uwielbia działać, nie lubi oczekiwać, powinien mieć swoją szansę, którą odpowiednio wykorzysta. W ten sam deseń jesteśmy w stanie dodać, iż ma to swoje konotacje historyczne, bo skoro jesteśmy takimi nonkonformistami, to dużą rolę odgrywa również sprawa szefowania. Nie preferujemy tego, żeby ktoś nam szefował, chcemy mieć coś swojego. Więcej odnośnie tematu: inne urządzenia fiskalne.

Tak też było w naszej historii. Przez znaczącą część ktoś nami rządził, ale co chwila powstawaliśmy, gdyż nie mogliśmy już dłużej tego zaakceptować.

Chcesz znaleźć coś innego na prezentowany w tym miejscu wątek? Kliknij tu – ta wiarygodna treść (http://www.adwokatzarnowski.pl/prawo-karne-lublin/) z pewnością rzuci nowe światło!

Być może także stąd wynika ta chęć własnego biura i firmy, ta potrzeba własności tkwiąca w każdym z nas. Z drugiej strony, państwo polskie zachowuje się czasami jak najeźdźca, gdyż zamiast docenić taką chęć do działania Polaków, to działanie, jakie napędza gospodarkę, tworzy jakieś dziwne przepisy, prowadzi nadmierne kontrole, ogólnie utrudnia życie. Jednocześnie urzędnicy podchodzą do właściciela firmy jak do potencjalnego oszusta lub człowieka gorszego od siebie. Oczywiście, iż nie wszyscy tak działają. Są profesjonalni urzędnicy, tak samo, jak są nieuczciwi przedsiębiorcy, niemniej klimat zwyczajnie nie jest zbyt korzystny i to jest niestety fakt, o jakim nie można nie wspomnieć.

A przez taki klimat wielu młodych ludzi, którzy być może planowali swoją działalność zastanowią się nad tym parę razy, czy faktycznie na to się zdecydować. Najbardziej niepokojące zaś jest to, iż skoro na to się nie zdecydują, to mogą udać się za granicę, przykładowo do Wielkiej Brytanii i tam założyć firmę, gdzie przepisy są zdecydowanie bardziej przyjazne dla przedsiębiorców. Dobrze jest wcześniej też ceny przedmiotów jakie będą nam potrzebne w naszej firmie, przykładowo .