Druki bez granic

przez | 1 grudnia 2021
Jeszcze do niedawna człowiek dysponował jedynie dużymi, ciężkimi drukarkami, jakich efektywność była rzeczywiście niska, tym bardziej, że materiały eksploatacyjne cechowały się dosyć wysokimi cenami. Od tamtego czasu jednak drukowanie przeszło prawdziwą metamorfozę i w zasadzie każda osoba posiada w swoim domu sprawną drukarkę, jaka nie generuje wysokich kosztów. Popularnością odznacza się też druk przestrzenny, zazwyczaj określany mianem druku 3D.

Prasa drukarska

Źródło: http://www.sxc.hu

Dziś w drukowaniu nie ma już jakichkolwiek limitów. Przykładem mogą być chociażby druki akcydensowec ( kliknij ), jakie mają przede wszystkim charakter użytkowy. Do tej grupy należą chociażby zeszyty lub znaczki pocztowe – człowiek może już wydrukować w zasadzie wszystko.

Dowodem są pakowania – na rynku pracuje dużo firm, jakie zajmują się ich wydrukiem. Zamawiający musi tylko zaprezentować projekt identyfikacji wizualnej finalnego efektu. Często drukarnie współpracują z grafikami, jacy są w stanie wprowadzić oczekiwania klienta w życie. Wydrukować można również atrakcyjne materiały promocyjne, a więc różnego rodzaju plakaty lub ulotki. Dostępnych jest tak dużo metod druku, że w zależności od tego, co planuje się wydrukować, z pewnością odnajdzie się najlepsze oferty.

Trzeba wspomnieć ponadto o druku przestrzennym, jaki daje możliwość na stworzenie protez ludzkich kończyn, elementów do urządzeń, a nawet słodyczy. Jest to interesujące rozwiązanie, jakie aktualnie zaczyna być powszechnie dostępne. Sądzi się, że drukarki 3D niedługo na stałe zagoszczą w domach klientów. Tego rodzaju wydruki odznaczają się bowiem dokładnością. Oszczędzają też czas oraz pieniądze.

papier po druku

Autor: Daniel Rehn
Źródło: http://www.flickr.com

Drukowanie już aktualnie nikogo nie dziwi. Wydrukować można słodkie czekoladki, a także obrazy.

Zazwyczaj o rzeczach, które nam mogą się spodobać dowiadujemy się na podstawie opinii. Może w taki sposób będzie w tym przypadku, ponieważ zapraszam do lektury pokrewnego artykułu.

Dzieła są na tyle dokładne, że żadna osoba nie będzie potrafiła stwierdzić, czy obraz jest faktycznie drukowany, czy wyszedł spod pędzla świetnego malarza. Drukarki domowe ciągle posiadają dość ograniczone możliwości, jednakże na rynku istnieje sporo profesjonalnych drukarni, które dysponują najbardziej zaawansowanym sprzętem i są w stanie spełnić każde życzenie konsumenta. Trzeba posiadać odpowiedni projekt albo zamysł – ewentualnie zlecić jego wykonanie specjalistom.

Pamiętajmy – branża drukarska przeszła ogromną drogę od warsztatu Gutenberga, po współczesne drukarnie.