Domeny wyjątkowej wagi

przez | 26 lipca 2021
W dzisiejszych czasach firma, która nie ma strony w internecie, nie istnieje wcale. Nic więc dziwnego, że jedną z najistotniejszych form promocji, podejmowanych przez zarządy, jest uruchomienie odpowiedniej strony www określonej marki. Tutaj najważniejszy jest dobór właściwej domeny, to znaczy adresu url, z którym odtąd będzie kojarzona dana firma. Jest to o tyle ważne, że może przesądzić o sukcesie bądź porażce danego przedsięwzięcia.

WWW

Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Jak dobrze wybrać domenę

Zasadniczo istnieją dwa typy domen (nazw). Pierwsza z nich to nazwa szukana, która zakłada zawarcie w adresie słów określających branżę danego przedsiębiorstwa. W tym miejscu powinno się zastanowić, co będą wyszukiwać osoby, które będą zainteresowane usługami czy produktami, jakie oferuje.

Jeżeli zaciekawił Cię opisywany tekst, sprawdź opracowanie (https://www.tvk.pl/aktualnosci/) opublikowane tutaj, znajdziesz tam podobne wiadomości, które będą dla Ciebie interesujące.

Wówczas w nazwie powinny się znaleźć maksymalnie trzy takie słowa kluczowe. To rozwiązanie, mimo, że z pewnością zwiększy ilość użytkowników wchodzących na naszą stronę, nie będzie w pełni promować daną markę.

Dlatego powstał drugi typ domen internetowych, markowa. W tej wersji adres strony jest bezpośrednio związany z nazwą firmy. Jest to zdecydowanie korzystne wyjście, kiedy tego typu branża jest lub była bardzo popularna, wtedy znalezienie nazwy domeny wyszukiwanej nie do końca spełnia swój cel.

Dużą zaletą domeny markowej jest to, że klienci mogą łatwiej ją zapamiętać, co powoduje, że większe są szanse na to, że znajdą ją w przyszłości. A zatem dobrze, aby nazwa domeny była jak najbardziej uproszczona i krótka. W efekcie jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś, kto przeczyta ją na bilbordzie czy ulotce, odwiedzi ją po zalogowaniu się do sieci. Ważne jest również, aby w domenie unikać cyfr oraz stawiania polskich liter.

Kupno walut przez internet

Autor: istock.com
Źródło: istock.com

Licytacje domen

Czasem idealna domena dla określonej firmy jest już zajęta. Nie jest to koniec świata. Powstają bowiem giełdy domen, na których odbywają się licytacje najbardziej upragnionych adresów stron www.

Jeśli musisz odkryć inny analogiczny punkt widzenia na podnoszoną w tym materiale kwestię, to przeczytaj więcej w tym opracowaniu (https://raj-international.net/systemy-wizualizacji-zdarzen-pozarowych/), które poszerzy Twoją wiedzę.

Na licytacji można się bez problemu domyślić, które z nich odnotowują największą popularność, ponieważ ceny niektórych dochodzą nawet do kilkunastu tysięcy złotych.