Domeny generyczne – czym są, jak wiele kosztują oraz czy pożądane byłoby w nie inwestować?

przez | 6 listopada 2021
Domeny generyczne, podobnie jak typowe domeny, są to adresy internetowe, niemniej jednak w swojej nazwie zawierają one słowa zwykłe, które są użyte w liczbie mnogiej lub pojedynczej, często są to rzeczowniki, jakie występują w mianowniku. Tak więc do domen generycznych będą przynależeć takie nazwy, jak na przykład albo Naturalnie domeny generyczne nie muszą posiadać końcówki -pl., mogą być zakończone różnymi rozszerzeniami.

strona internetowa
Domeny generyczne w łatwy sposób oddają nazwy konkretnych stron, są one przeciwne do domen markowych, to znaczy brandingowych, jakie przygotowują osobiste nazwy, tak zwane neologizmy na potrzeby swojej marki. Takich domen w Necie możemy odnaleźć nadzwyczaj wiele, na pewno niejedna osoba kojarzy takie domeny, jak czy też – są to naturalnie domeny markowe.

Trzeba potwierdzić, że domeny genetyczne przynależą teraz do jednych z droższych domen. Dlaczego? Powód jest ogromnie prosty – banalne nazwy domen, jakie są wyrażeniami użytkowanymi przez multum osób na co dzień swobodniej jest zapamiętać.

To zagadnienie jest dla Ciebie interesujące? Zobacz również podobne wpisy na ten opisywany wątek, które z pewnością są tak samo wciągające.

Dzięki temu domeny takie posiadają większą liczbę wyświetleń, albowiem internauci szukając pożytecznych wiadomości, na przykład na temat kulinarny, wprowadzą w swojej wyszukiwarce internetowej po prostu

Domeny generyczne natychmiast dają internautom do zrozumienia o czym jest dana strona, w przeciwieństwie do domen markowych – w wypadku tego typu domen musimy liczyć się z tym, iż na początku naszej aktywności domena ta może nie zostać łączona z naszym serwisem, zaś użytkownicy Netu nie będą wiedzieli co tak naprawdę oferujemy.

Bezspornie domeny generyczne mogą być właściwą inwestycją, jednak na zakup takiej domeny wypada zdecydować się wtenczas, kiedy posiadamy wysoki budżet, swoją stronę pragniemy skierować do mniej profesjonalnych użytkowników Internetu a także chcemy utworzyć stronę jaka ma charakter ogólny, przykładowo katalog, konkretny sklep lub projektowanie dźwiękowych systemów ostrzegawczych branżową wyszukiwarkę.