Dobry kamieniarz zdecydowanie nie może być zbyt tani!

przez | 10 lipca 2021
Cmentarze w naszym kraju są ładne – chociaż zapewne niektórzy raczej sceptycznie zwykli podchodzić do nowoczesnych nagrobków. Cóż, nie zawsze widziane przez nas nagrobki charakteryzują się niesamowitym urokiem, lecz tak czy siak chadzanie po polskich cmentarzach, szczególnie w listopadzie, no ma swój niepowtarzalny urok. Pamiętajmy, że jeżeli nie posiadamy zbyt wiele pieniędzy na swój nagrobek – lub bliskich, wcale nie musimy zakładać, iż to ogromny wstyd postawić typowy pomnik! Jeśli ktoś nawet przy nagrobkach wychodzi z tego założenia, że najbardziej istotne jest to, aby móc się jakoś pokazać, to rozumuje mocno nieodpowiednio!

kamień

Autor: ROGALA
Źródło: ROGALA
Choć to zapewne coś oczywistego, iż patrząc na mocno zaniedbany pomnik własnych bliskich – rodziców bądź dziadków, z pewnością przydałoby się skombinować skądś kasę. To chyba coś typowego, że żelaznym obowiązkiem rodziny jest zadbanie o nagrobki wszystkich zmarłych. Gdy nie będziemy wcale dbali o groby pewnie nasze dzieci po latach, z powodu braku odpowiednich wzorców, także niestety o nas zapomną. Na nieszczęście rośnie w polskim społeczeństwie pogląd jakoby akurat dbanie o zmarłych, ich nagrobki – (zalecamy tą stronę), nie miało większego sensu. Cóż, negatywne wzorce z niektórych zachodnich państw nigdy nie powinny mieć w Polsce miejsca! Jeśli ktoś tak nie podchodzi do kwestii grobów, niech zmieni myślenie.

Cieszy, że akurat jakość kamieniarstwa stoi na bardzo dużym poziomie. Można w sumie powiedzieć, iż w wielu przypadkach chociażby warszawscy kamieniarze są swoistymi wirtuozami. Choć no nie oszukujmy się za bardzo: a więc jeżeli damy radę wyłożyć na stół większe środki, to istotnie grób będzie charakteryzował się gustownym wyglądem, solidnym wykonaniem.

kamień

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Sprawdzony kamieniarz nigdy nie będzie brał za oferowane przez siebie usługi bardzo małych pieniędzy. Jeżeli ktoś w taki sposób myśli pewnie nie zna polskiego rynku kamieniarskiego. A zresztą to chyba coś typowego, że jeżeli bardzo byśmy chcieli, aby nagrobek – (kliknij) był idealny, dostosowany do polskiej pogody, nie powinien aż tak bardzo skupiać się na oszczędnościach. A więc dbajmy o to, aby polskie cmentarze były jeszcze piękniejsze, bardziej klimatyczne. Bądź co bądź cmentarze są niesamowicie ważną częścią polskiego krajobrazu.