Dobieramy właściwe ogrodzenie

przez | 9 listopada 2021
Nasz kraj to nie USA, nie da się zostawić własnej posesji bez ogrodzenia. Ze wschodu na zachód, z południa na północ więc wszyscy się zagradzamy. Nawet jeśli doszukiwać się w tym jakiegoś czynnika kulturowo-historycznego nie warto zagłębiać się tak na poważnie. Po prostu preferujemy bycie u siebie, mamy również spore poczucie prywatności i własności. Obecnie jednocześnie posiadamy spory wybór w kwestii ogrodzenia. Do wyboru mamy wiele różnorodnych możliwości, jak ogrodzić naszą własność. Najczęściej decydujemy się jednak na siatkę lub panele ogrodzeniowe. Co jest lepsze?

Trzeba powiedzieć na samym początku, że panele, jak i siatka to tego typu rodzaje ogrodzeń, które jesteśmy w stanie zamontować łatwo i dość szybko. Jednocześnie, są one na pewno w bardziej przystępnej cenie niż panelowe ogrodzenia lub kute. Stąd też taka popularność takiego rodzaju ogrodzeń. Niemniej, cena to nie jedyna zaleta. Sprawdźmy czym różnią się od siebie te dwa rodzaje ogrodzenie, zarówno w sposobie montażu i wytrzymałości.

Ogrodzenia

Autor: Tabal
Źródło: Tabal

Skoro mówimy o ogrodzeniu siatkowym to najbardziej znane rodzaje to ogrodzenia (więcej Producent Anotis) plecione, zrobione z drutów. Siatkę takiego rodzaju można kupić w rolkach, co jednakowoż staje się jej znaczącym utrudnieniem. Tak zwinięta siatka po rozłożeniu może się odkształcać, zaś montaż plecionki wymaga sporo czasu. Do montażu niezbędne jest zastosowanie odkosów przy narożnych słupach, tak więc kupno tego to następny wydatek. Montaż to przede wszystkim naciągnięcie drutów naciągowych na górze i na dole systemowe ogrodzenia. Do montażu będziemy potrzebować pomocnika.

Korzystniejszym rozwiązaniem wydaje się kupno paneli ogrodzeniowych. Ten uniwersalny sposób, sprawdza się jednakowoż w przypadku prywatnych posesji, jak i obiektów publicznych czy przemysłowych. Panele to po prostu druty stalowe, jakie posiadają różnorodne średnice, jakie zgrzewa się ze sobą. Te ogrodzenie posiada dodatkową wytrzymałość dzięki przegięciom poziomym, ich ilość zależna jest od wysokości panelu. Choć druty paneli sąw mniejszym stopniu elastyczne, to jest to wielka zaleta, bo są bardziej wytrzymałe niż w przypadku zwykłej siatki. Autor

jeden, jak i drugi rodzaj przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie łatwość montażu, cenę oraz solidność, niemniej wydaje się, iż zakup paneli ogrodzeniowych będzie nieznacznie lepszym pomysłem. To rozwiązanie ma więcej plusów, jest też bardziej wytrzymałe i mniej podatne na odkształcenia, co gwarantuje większą solidność i jakość na lata.

Zawsze potrzebna wydaje się być wiedza z przeróżnych dziedzin. Wówczas aktualny artykuł (https://www.poleron.eu/kontakt) przyda się nam wszystkim. By ją zdobyć, powinniśmy przeczytać artykuł pod wskazanym linkiem.

A to przecież jak najbardziej najważniejsze wartości, jeśli mowa o takich rozwiązaniach. Trzeba o tym pamiętać i zakupić ogrodzenie nie na jeden lub dwa sezony, ale na wiele lat. Będziemy mieli większą satysfakcję oraz mniej niepotrzebnych zmartwień.