Dlaczego najlepiej skorzystać z druku banerów? Jakie istnieją korzyści takiego rozwiązania? O jakich kwestiach pamiętać?

przez | 26 lipca 2021
Gdy wybieramy najlepszy typ druku wielkoformatowego i jego wykończenia, z pewnością należy wziąć pod uwagę różne kwestie, takie jak ewentualny sposób montażu, miejsce przeznaczenia, lecz także typ ekspozycji oraz możliwości finansowe.

Kolorowe reklamy

Autor: Helen Alfvegren
Źródło: http://www.flickr.com
Są różnorakie sposoby na tego typu reklamę, najlepsze jednak są, i to już od wielu lat, banery. Spotykać jesteśmy w stanie je tak naprawdę w każdym mieście, wiele firm zajmuje się ich tworzeniem. Możemy więc potwierdzić, iż jeśli druk banerów rzeszów Gdynia zapewnia interesującą propozycję tworzenia tego typu kampanii, żeby osiągnąć reklamowy sukces – więcej o drukowaniu banerów w Gdyni. Zresztą podobnie jesteśmy w stanie powiedzieć jak myślimy o druk banerów radom w Gliwicach. Zresztą tego rodzaju forma reklamy pojawia się w wielu innych ośrodkach miejskich, ponieważ to po prostu spełnia swoje zadanie. Dobrym przykładem jest też Gdańsk.

Baner to bez wątpienia najbardziej powszechna opcja, to materiał który przypomina plandekę samochodową, od jakiej różni się grubością. Banery bardzo często występują w białym kolorze, jaki potem zadrukowuje się dowolnymi kolorami, które są definiowane wcześniej w projekcie – niska cena za drukowanie banerów w Gdańsku. Banery wiesza się na płotach, ścianach lub tablicach ogrodzeniowych. Stosowane są także do kasetonów do podświetleń, które dostrzegalne są na elewacjach centrów handlowych. Banery najczęściej drukuje się na maszynach twardo-solwentowych, bo druk uzyskiwany za ich pomocą jest o wiele bardziej tani od pozostałych rodzajów. Co więcej, ze względu na niezbyt długi okres ekspozycji billboardów nie powinno się inwestować większych pieniędzy. Największe plusy tego typu technologii to przede wszystkim wieloletnia trwałość grafiki oraz odporność na zewnętrzne czynniki, lecz również duże rozmiary wspomnianych maszyn.

drukarnie i ich oferta
Na rynku jesteśmy w stanie aktualnie spotkać drukarnie, jakie dysponują maszynami jakie mają zadruk o szerokości 5 metrów w jednym kawałku, to tylko pokazuje wielkie możliwości – sprawdź nasze banery reklamowe. Generalnie znaczy to, że w przypadku dużej grafiki, przykładowo na elewację, materiał będzie miał możliwie najmniejszą ilość łączeń. Czemu tak się dzieje, czym jest łączenie? W sytuacji maszyn o małej szerokości zadruku, niezbędne jest dzielenie pliku do druku na części o szerokości właściwej danej drukarce i łączenie termiczne poszczególnych brytów.