Darmowa pomoc w prowadzeniu własnej firmy dostępna w necie – kilka rad, jak jej szukać.

przez | 26 lipca 2021
Prowadząc działalność, zwłaszcza małą, co jakiś czas spotykamy się z zagadnieniami, z którymi uprzednio nie mieliśmy do czynienia, lub też było to kiedyś i musimy zaktualizować wiadomości w danym aspekcie. Czasem też chcemy sobie ułatwić życie.

Ten artykuł ma za zadanie pokazać jak korzystać z tego, co oferuje Internet, często w zupełności nieodpłatnie. Na początek o ułatwieniu, bez jakiego dzisiaj trudno działać, czyli o wynalazku o nazwie ifaktura. Za pomocą elektronicznego obiegu faktur oszczędzamy czas, powierzchnię niezbędne na przechowywanie papierów. podatek (czytaj też ifaktura) to też niższe koszty wystawienia i przesłania dokumentu.

faktury

Autor: Savoir-faire Linux
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo otrzymując fakturę dla siebie na jakiś zakup do firmy będziemy mieć do niej łatwiejszy dostęp w przypadku konieczności sprawdzenia czegoś w jej treści, kiedy będzie ona w naszym laptopie, niż kiedy będzie gdzieś w segregatorze u księgowej. Dostępnych jest dużo programów, w których może zostać wystawiona ifaktura, znajdziecie pośród nich także nieodpłatne (ifaktura). Kolejny temat to rozliczenia w związku z posiadaniem pracowników. Nie chodzi tu tylko o pensje. Przykład pierwszy z brzegu – pracownik jeździ własnym samochodem służbowo.

W jaki sposób najłatwiej obliczyć wysokość kosztów, które mogą zostać zwrócone za używanie prywatnego samochodu w pracy? Przy pomocy dostępnych w necie kalkulatorów. Kalkulator ryczałt samochodowy jest bardzo łatwy i szybki w obsłudze. (wFirma) Wprowadzamy typ samochodu, czyli czy ma silnik o pojemności do 900 cm3 czy powyżej 900 cm3 lub rodzaj pojazdu: motorower, motocykl. Potem uzupełniamy miesięczny limit kilometrów ustalony uprzednio i ilość dni nieobecności w pracy i dostaniemy gotową kwotę jaką stanowi ryczałt samochodowy.Gotowy kalkulator będzie pomocny też w przypadku, gdy idzie na przykład o dodatkowy urlop macierzyński.

praca przy komputerze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowy urlop – https://www.eccoholiday.com/region/hiszpania/costa-del-sol/ – macierzyński to przywilej, który podlega nieustannym zmianom prawnym, a w małych firmach możemy mieć z nim do czynienia niekiedy tylko raz na jakiś czas. Jak pomoże nam kalkulator? Wprowadzamy konkretne dane czyli ilość urodzonych dzieci, datę porodu i otrzymujemy gotowy rezultat zawierający daty i z uwzględnieniem rozbicia na Urlop macierzyński lub na warunkach urlopu macierzyńskiego oraz Urlop rodzicielski (wFirma). Przy każdym oczywiście podana jest także ilość tygodni trwania urlopu.

Mamy nadzieję, iż nasz zwięzły artykuł zdopinguje was do szukania pomocy w prowadzeniu własnego biznesu w Internecie.