Czym są nowe analizy dla przedsiębiorstw? Jak mogą pomóc zrozumieć oczekiwania klientów oraz zwiększyć zyski?

przez | 10 lipca 2021
W świecie analityki jakiś czas temu wyklarowało się pojęcie big data. Pojęcie takie oznacza tendencję do szukania oraz czerpania korzyści z wartości biznesowej, która widoczna jest w coraz większych oraz coraz lepiej dostępnych różnych danych. Brane są one ze sporej ilości miejscu, najczęściej spoza organizacji, jak również z obszarów do tej pory zupełnie niekwalifikowanych oraz nie branych pod uwagę, jako informacje, jakie mogą być znaczące. Jak wskazuje jednak praktyka takie informacje są bardzo przydatne, tym bardziej z biznesowego punktu widzenia.

analiza

Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
W ten sposób można podejmować wciąż lepsze decyzje biznesowe – por. Datarino. Jak niektórzy twierdzą, to po prostu następny etap jeśli chodzi o rozwój biznesu, jakiego należało się spodziewać.

Bez zwlekania zerknij tu – to prawdziwa gratka dla każdego miłośnika tematu, który w tym miejscu prezentujemy. Ta wiadomość niewątpliwie da ci do myślenia.

Jeszcze niedawno wystarczała po prostu wiedza o działaniu organizacji, szukało się przewag biznesowych w dobrej organizacji procesów biznesowych, raportowało operacyjnie – wszystko to składało się na bardziej albo mniej skuteczne działania.

Następnym krokiem było szukanie trendów w swoich zbiorach danych, analiza danych, sprawdzanie przyczyn zachodzących wydarzeń – przeczytaj na stronie. W taki sposób tworzyły się również pierwsze składy danych. Miało to oczywiście związek z ewolucją platform baz danych, zaczęły również powstawać specjalizacyjne narzędzia analityczne, jakie pomagały w odkryciu takich wzorców. Dziś natomiast trudno wyobrazić sobie zbieranie ważnych danych bez big data.

Jeżeli chcesz wyszukać materiały na ten temat, to przejdź tutaj personal branding i zobacz pozostałe informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Dzieje się tak głównie za sprawą złożoności systemów ekonomicznych, w których obrębie funkcjonują największe firmy. Warto zauważyć, iż łańcuch wartości, jakich chcą one dostarczać klientom ogromnie się wydłuża, dlatego też zwykłe promowanie artykułu już nie wystarczy.

praca przy komputerze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie więc dostarczane są nie jednie usługi czy artykuły, ale przede wszystkim kompletny zestaw doświadczeń. Pozwala to na wyższe marże i wyższą lojalność naszych klientów. Takie rozbudowanie łańcucha wartości powiększa zakres informacji, z którymi na porządku dziennym trzeba się zmierzyć przy podejmowaniu decyzji. Każda zatem firma, jaka marzy o oferowaniu jak najlepszych artykułów, jak i o zdobywaniu coraz większych przychodów, koniecznie powinna korzystać z big daty.