Czym jest druk cyfrowy?

przez | 7 grudnia 2021
Stojąc w kolejce na poczcie, by wysłać list, przekaz pieniężny, w bankach czy też w urzędach, uzupełniamy wiele pokwitowań, deklaracji i formularzy. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że kartka, która mają w ręku to specjalny rodzaj druku, który chodź dobrze znany, rzadko kiedy kojarzony jest po nazewnictwie.


druk cyfrowy Wrocław firmy drukarniakid

Druki akcydensowe (w tym miejscu dowiesz się więcej na ich temat: link), bo taka ich nazwa, dla wielu z nas są niezauważalną częścią codziennego życia. Tak bardzo powszechną i znaną, że aż przestała być warta jakiegokolwiek zainteresowania. Druki akcydensowa drukuje się w formie jednoarkuszowej albo nierozciętej składki.

Dobrym przykładem może być bilet kolejowy, znaczek, PIT w urzędzie skarbowym, poster z informacją o koncercie ulubionego zespołu, czy kartki pocztowe. Można by rzec, iż mają w olbrzymim uogólnieniu typ informacyjny bądź okolicznościowy, ale i praktyczny.

mnóstwo przedsiębiorstw oraz instytucji nie może się obyć bez swoich druczków , jak np.: formularze, blankiety, kwestionariusze, świadectwa, zaświadczenia skarbowe, dokumenty oficjalne, czy papiery wartościowe. Banknoty, także są drukami akcydensowymi – każdy – bez wyjątku chciałby mieć takich druczków jak najwięcej.

Do czego można jeszcze wykorzystać druk sitodruk maszyny używane akcydensowy?

Pary pragnące pobrać się, z pewnością rozmyślają z wyprzedzeniem o ilości zaproszonych gości. Według powszechnej tradycji powinno być ich jak najwięcej. Oznacza to także, że trzeba będzie przygotować i wysłać wiele zaproszeń. Warto zamówić kartki z gotowych wzorów dostępnych w sprzedaży. Wiele par pragnie jednak aby dekoracje ślubne bielsko biała oraz jego oprawa była wyjątkowa i niepowtarzalna, toteż decydują się między innymi na samodzielne zaprojektowanie zaproszeń. Trzeba wiedzieć, że drukarnie otwarte są na współpracę także z klientami indywidualnymi. Najlepiej jest dostarczyć druk cyfrowy w postaci danych komputerowych.

Grafiki zaproszeń można zaprojektować samemu w bezpłatnym programie dostępnym przez internet w sieci. Projekt powinien być dostarczonyw wysokiej rozdzielczości, aby jakość wydruku była doskonała.

Kartki mogą być złożone lub jednoarkuszowe – dwustronne, Drukarnie, np. te działające na Wrocław, maja w wyposażeniu specjalne urządzenia, które odciskają równo miejsce zagięcia kartki, którą wystarczy już tylko złożyć przed włożeniem do koperty.