Czy warto korzystać z oprogramowania do fakturowania poprzez przeglądarkę internetową?

przez | 26 lipca 2021
Budowa swojej działalności gospodarczej wymaga od przedsiębiorcy wielu różnorakich sprawności oraz narzuca mu konieczność doskonałego dopasowywania się do zmian. Taką elastyczność zapewnia wykorzystywanie nowoczesnych metod.

W związku z tym już od dłuższego czasu znaczna ilość, o ile nie prawie wszystkie, firm zdecydowało się na prowadzenie czynności księgowych i wszelakich procesów finansowych przy pomocy przeznaczonych ku temu rozwiązań informatycznych. Wymierną korzyścią płynącą z takiego stanu sprawy było zmniejszenie liczby pracujących w przy księgowaniu ludzi, przyśpieszenie znacznej ilości zadań, jak również usunięcie wielu błędów. Czytaj też

finanse - obliczenia

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej wykonywanym działaniem związanym z księgowością w praktycznie wszystkich firmach jest fakturowanie. I tutaj trafiamy na konieczność wyboru. Przede wszystkim musimy podjąć decyzję, czy faktury wystawiać zamierzamy ręcznie, czy z użyciem odpowiedniego programu. O ile taka decyzja do trudnych nie należy i zazwyczaj wybieramy tą skomputeryzowaną opcję (poza przypadkami, kiedy faktury wypisujemy w miejscu, w którym nie mamy dostępu do komputera), tak wybór oprogramowania sprawia już określoną trudność. I tak musimy w pierwszej kolejności podjąć decyzję czy wybierzemy program stacjonarny, czy fakturowanie (www.efematic.pl/) online. Nieużywanie prografakturowanie – poprzednia strona -arantuje nam możliwość wystawiania dokumentów także w sytuacji gdy nie mamy dostępu do internetu.

Tutaj jednak kończy się jego wyższość. Wybierając program do fakturowania online mamy możliwość wypisać fakturę z niemalże każdego urządzenia z połączonego z siecią i przesłania jej drogą elektroniczną do kontrahenta. Od jakiegoś czasu, dokumenty elektroniczne są już w naszym kraju uznawane za ważne.

Czy decydując się na oprogramowanie online, nie warto pomyśleć także nad tym, czy nasz dotychczasowy „program kadry” nie powinien również funkcjonować w tej formie?